Tatil Keyfine Kısıtlama...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı dolayısıyla bugün Bodrum'da da uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sahiller ve meydanlar boş kaldı.

Tatil Keyfine Kısıtlama...

LGS kapsamındaki merkezi sınav öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla cumartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla, Muğla'nın ünlü sahil ve meydanları sessizliğe büründü. Normal zamanlarda vatandaşların yoğunluk oluşturduğu meydan ve parkların boş olduğu görüldü. 

Saat 15:00 kadar süren sokağa çıkma kısıtlamasında otellerde kalan yerli turistlerin de otelden çıkmaları kısıtlandı. Kimi yazlıkçılar denize sıfır evlerinde denize girerken, otellere gelen yerli turistler ise havuz başında vakit geçirerek havuz keyfi yaptı.

Bardakçı Koyu’ndaki bir otelin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kaya, otele gelen turistlerin sahil kenarlarında vakit geçirdiklerini söyleyerek “Bugün saat 15:00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması var bazı misafirlerimiz denize girerken bazıları da sahilde oturmayı tercih ediyor. Bu yıl önümüzü göremiyoruz. İnşallah bu virüsten bir an önce kurtuluruz” dedi.

Saat 15:00'de kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte vatandaşlar günlük hayatlarına geri döndü. Önümüzdeki haftasonu da YKS sınavları nedeniyle yine yurt genelinde 2 gün belli saat aralığında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.