TATİLDE HEM EĞLENİYOR, HEM ÖĞRENİYORLAR

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz kursları devam ediyor....

TATİLDE HEM EĞLENİYOR, HEM ÖĞRENİYORLAR
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz kursları devam ediyor.

Bodrum Yarımadası genelinde 20 okulda düzenlenen kurslara anaokulu düzeyinden lise düzeyine kadar yaklaşık 2 bin öğrenci katılıyor. 100 öğretmenin eğitim verdiği kurslarda gerek TEOG hazırlığı için ortaokullara ve üniversiteye giriş sınavları için lise öğrencilerine yönelik destekleme ve yetiştirme kursla+rı, gerekse de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar, öğrencilerin ihtiyaç ve ilgilerine yönelik pek çok alanda faaliyet veriyor.

Öğrenciler eksiklik duyduğu derslerin yanı sıra voleybol, satranç, zeka oyunları, diğer sportif ve sanatsal etkinlikler ile ilgili kurslardan ücretsiz bir şekilde faydalanıyor.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, yaz kursları ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlığımızın yerinde eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme felsefesi doğrultusunda açılan kurslarımız, öğrencilerimizin en yakın okulda eğitim ve öğretim görmelerine olanak sağlıyor. Yaz kurslarımıza ilgi bizleri memnun etti. Öğrencilerimizin mutluluğunu görmek ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak bu kurslarımızın amacına hizmet ettiğinin göstergesidir. Öğrencilerimizin sosyal gelişimleri ve akademik bilgilerini arttırmak için yaz-kış müdürlüğümüzün bütün imkânlarını seferber ettik, ediyoruz. Yaz kurslarına yeni öğrenci kayıtları da devam etmektedir. Kurslarda hem bilgilerini arttırmak hem de hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için öğrencilerimizi bekliyoruz. Yaz kurslarımızda emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimize başarılar diler iyi bir tatil geçirmelerini temenni ederim” dedi.