TED Koleji, Gazetecileri Ağırladı

Türk Eğitim Derneği (TED) Bodrum Koleji, ilçede görev yapan basın mensuplarını ağırladı.

TED Koleji, Gazetecileri Ağırladı

10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü dolayısıyla, TED Bodrum Koleji’nin kafeteryasında düzenlenen buluşmaya, kolejin Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken, Genel Koordinatör Meryem Ebrem ve Lise Müdürü Ersin Erkan ile ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. 

Basın mensuplarını ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek 10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü’nü kutlayan Erdem Erken, okulda yapılan tarımsal ve yenilikçi faaliyetlerden bahsetti. Endemik bitkilerin faydaları hakkında bir proje geliştiren okul öğrencilerinin okul kampüsünde bulunan endemik bitkilerden ürünler ürettiğini anlatan Erken, ayrıca atık yiyeceklerden kanatlı hayvan yemi üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bunun için okul kampüsüne bir tavuk çiftliği kurulduğunu anlattı. Erdem Erken, buradaki amacın öğrencilerde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması olduğunu kaydetti. 

Toplantıda söz alan Kent TV program yapımcısı ve sunucusu Ayhan Ongun, TED Bodrum Koleji’ne eğitime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı;

“Eğitim sisteminin içerisinde bulunduğu koşulları biliyoruz. Giderek Atatürk ilkelerinden, Cumhuriyet değerlerinden her geçen gün biraz daha uzaklaşan bir eğitim süreci içerisinde bulunuyoruz. Bu süreç içerisinde bile bu ilkelere bağlı eğitim yapma çabalarınızı gerçekten takdirle izliyoruz. Bu anlamda da sizlere teşekkür borçluyuz. Çünkü Türkiye gerçekten çok karanlık günlerden geçiyor. Bu karanlık günlerden aydınlığa çıkabilmenin yolu da bence eğitimden geçiyor. Bu anlamda eğitime verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.