TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

Bodrum'da esnafa ve bazı vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet...

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA
Bodrum'da esnafa ve bazı vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet imzalattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

Bodrum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince Bodrum, Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan zanlılardan O.U, A.B, H.K ve Y.Z tutuklandı. H.M, H.İ ve B.M ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Esnaftan gelen şikayetler üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, esnafa ve vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet imzalattıkları iddia edilen 7 kişiyi gözaltına almıştı. Operasyonda zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 tabanca, biri otomatik 2 av tüfeği, 15 tabanca fişeği, 43 av fişeği, ajanda ve 2 liste ele geçirilmişti.

Zanlıların borçlarını ödeyemeyen esnaf ve vatandaşların üzerinde baskı, tehdit ve şiddet kurarak tahsilât yapmaya çalıştıkları, zanlılardan yüksek faizlerle borç para alan 2 kişinin intihar ettikleri iddia edilmişti.