TEFECİLİK ZANLILARI ADLİYE’DE…

Bodrum’da esnafa ve vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet imzalattıkları...

TEFECİLİK ZANLILARI ADLİYE’DE…
Bodrum’da esnafa ve vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet imzalattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Bodrum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince Bodrum, Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan zanlılar O.U, A.B, H.K, H.M, H.İ, B.M, ve Y.Z sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Operasyonda zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 tabanca, bir adet otomatik av tüfeği, bir adet av tüfeği, 15 adet tabanca fişeği, 43 adet av fişeği, bir adet ajanda ve 2 adet liste ele geçirildi.

Polis ekiplerinin yaklaşık 17 ay süren çalışmasının ardından zanlılardan O.U, A.B, ve Y.Z'nin bankacılık sisteminde kredi cezalısı durumuna düşerek kredi alamayan ve acil paraya ihtiyaç duyan esnaf ve vatandaşlara ''senet imzalatarak yüksek faizle borç vermek'' suretiyle tefecilik suçunu işledikleri belirlendi.

Zanlıların borçlarını ödeyemeyen esnaf ve vatandaşların üzerinde baskı tehdit ve şiddet kurarak tahsil etmeye çalıştıkları, yüksek faizlerle borç para alarak borçlanan 2 kişinin kendilerini asarak intihar ettikleri iddia edildi. Polis ekiplerinin operasyonda, intihar eden kişilere ait belge ve banka dekontlarını ele geçirildiği bildirildi.

Esnaftan gelen şikayetler üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, esnafa ve vatandaşlara yüksek faizle borç para vererek çek ve senet imzalattıkları iddia edilen 7 kişiyi gözaltına almıştı.