TOKİ Konut Sayısı 546’ya Çıkarıldı

Daha önce 100 olarak açıklanan Milas TOKİ konut sayısı 546’ya çıkarıldı. İhalenin 28 Aralık’ta gerçekleştirileceği açıklandı.

TOKİ Konut Sayısı 546’ya Çıkarıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “100 Bin Sosyal Konut” projesinde Milas'ta yapılacak konutlar için ihale takvimi belirlendi. 

Son proje kapsamında 100 konut olarak açıklanan Milas TOKİ 2. Etap işi, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in Bakanlık nezdinde gerçekleştirdiği girişimler sonucu 546’ya yükseltildi. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) düzenlediği ihale için 28 Aralık günü saat 10:30’a kadar elektronik ortamda teklifler alınacak. İhale tarihinden itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve yüklenici firmanın 500 iş gününde 546 konutu, altyapı ve çevre düzenlemesi işiyle bitirmesi beklenecek. Konutlar, ilçenin mekânsal gelişim yönünden daha uygun durumdaki İsmet Paşa Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. TOKİ, 2019 yılı içinde de 100 konut için duyuruya çıkmış ve hak sahipleri de bu kuraya göre belirlenmişti.

Son gelişme ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir, “2019 yılında 100 etaplık konutlarımız için hak sahiplerimiz belirlenmişti. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Sosyal Konut hamlesi kapsamında son olarak Milas ilçemize ikinci etapta 100 konut daha eklenmişti. Milas ilçemizin mevcut durumunu göz önüne aldığımızda Bakanlığımız ve TOKİ Başkanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucu bu sayının 546’ya çıkarılmasını sağladık. Tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.