Trafo’da, Zeytin Aşkına Sergisi...

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mezunları Derneği’nin “Zeytin Aşkına” isimli sergisinde çeşitli sanatçıların eserleri, Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Trafo’da, Zeytin Aşkına Sergisi...

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu Mezunları, “Zeytin Aşkına” isimli sergilerini, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi Trafo’da açıyor. 

1 Ekim’de saat 19.00’da açılışı gerçekleştirilecek sergi, 7 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Sergi, Bodrum dışında 15 Ekim’de Altınoluk, 28 Ekim’de Ayvalık’ta da açılacak.  

Dernek Başkanı Tayfun Tuncel, sergi ile ilgili yaptığı açıklamada “İspanya, Tunus, İtalya, ve Yunanistan’dan sonra Türkiye olarak zeytin üretiminin %10’u oranında dünyada 5. Sıradayız. Yıllardan beridir ülkemiz zeytinliklerinde, dış güçlerin yoğun bir şekilde etkin olma çabalarını görüyoruz. Toplumumuzun sağlığı, nesillerimizin geleceği, zeytin ağacı katliamlarıyla yok edilmek isteniyor. Dünya’yı felç eden salgın hastalık sonrası, biz Güzel Sanatlar Akademisi mezunları olarak zeytine hak ettiği değeri verebilmek ve zeytinin bu durumuna dikkat çekebilmek adına “Zeytin Aşkına” diyerek, zeytinin hasat dönemine denk gelen tarihlerde aynı konuda üç ayrı yerde sergiler gerçekleştirmek üzere yola çıktık.” ifadelerini kullandı.