Türkbükü'nde Dolmuş Çilesi Sürüyor

Bodrum’da özel 3 minibüsün çalıştığı Bodrum– Türkbükü hattında dolmuş çilesi yaşanıyor. Sefer sayısının az olması nedeniyle evlerine saatlerce ulaşamayan bölge sakinleri yaşadıklarına isyan ediyor.

Türkbükü'nde Dolmuş Çilesi Sürüyor

Bodrum’da artan maliyetler sebebiyle bazı şoför esnafı plakalarını belediyeye teslim edip araçlarını toplu taşımacılıktan çekerken, Türkbükü hattında özel taşımacılık yapan sadece 3 aracın kaldığı bildirildi. 

Araç sayısı azalınca, saatte bir kez yapılması planlanan seferlerin aralığı uzuyor. Sefer sayısı azalınca vatandaşlar balık istifi yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Uzun süre minibüs bekleyip daha sonra sıkış tıkış şeklinde yolculuk yapan vatandaşlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin soruna acilen bir çözüm bulmasını bekliyor. 

Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, “Türkbükü hattında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin araçları 08.20’de başlıyor, 15.00’da bitiyor. O saatten sonra sadece 3 tane özel minibüs çalışıyor. Eskiden araç çokmuş ama şoförler para kazanamadıkları için araçlarını çekmişler. Saatler uzatıldığı için şoförler 20 saat direksiyon sallıyor. Yorgun argın, saatlerce çalışıyorlar. Hem onlar için risk, hem de biz yolcular için. Bir kaza olsa bunun hesabını kim verecek. Kelle koltukta gidiyoruz. Bodrum’dan eve gelmek için zaten saatler harcıyoruz. Bazen 2 saat araç bekliyoruz. Ondan sonra da balık istifi şeklinde yolculuk yapıyoruz. Buraya ek sefer konulması için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden talepte bulunduk ama bir gelişme olmadı. Lütfen sesimizi duysunlar artık.” dediler.