Türkiyem Gösterisine Büyük İlgi

Bodrum Folklor Araştırma ve Turizm Derneği Kulübü (BOFAD) geleneksel olarak yaptıkları halkoyunları gösterisinin yirmincisini sergiledi.

Türkiyem Gösterisine Büyük İlgi

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen "20. Türkiyem Geleneksel Halkoyunları Gösterisi" yoğun bir katılım ile izlendi. Kültür merkezi koltuklarının tamamının dolu olduğu gecede, birçok vatandaş da gösteriyi ayakta izlemek zorunda kaldı.

Aralarında CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla milletvekilleri Süreyya Öneş Derici, Cumhur Uzun ve Gizem Özcan, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci'nin de bulunduğu çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede katılımcılar unutulmaz bir gösteri seyrettiler.

Aralarında Bodrum, Muğla, Milas, Van, Karadeniz, Üsküp ve karma zeybek oyunlarının da yer aldığı gösteride yaklaşık 150 dansçı sahnede yer aldı. Gösteride ayrıca oyunlara ritim sazları ile eşlik eden Adaçayı Erbane grubu da seyircilerden büyük beğeni topladı.  

Temelleri 1980’li yıllarda atılan ve resmi olarak 1999 yılında kurulan BOFAD’ın tecrübeli eğitmenleri Mehmet Karaöz (Tenekeci Memed) ile Öner Karaçiçek’in sergiledikleri Bodrum yöresi solo oyunları ayakta alkışlandı.

BOFAD Başkanı Akın Rüştü Fetvacı, derneğin kuruluşundan bu yana yanlarında olan Bodrum halkına ve geceye destek veren, başta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun olmak üzere birçok isme teşekkür ederek "20. Türkiyem gösterimizde ter döken kursiyer arkadaşlarımıza, gecenin hazırlanmasında ve organizasyonunda emek veren kıymetli eğitmenlerimiz ilhan Özben Emel Özben Zehra Bilgin Sedef Erkan ve Levent İskender hocalarımıza, Adaçayı Erbane grubumuza ve değerli hocası Halil İbrahim Şan'a, yıllardır halk oyunlarımız ve yerel kültürümüz adına emek veren değerli hocamız Tenekeci Mehmet Karaöz ile Öner Karaçiçek'e, Bodrum Halkeğitim müdürümüz Hayri Karagöl'e de teşekkür ederim.” dedi.