ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE DESTEK İÇİN ELELE VERDİLER

Turgutreis Elele SOS Yardım ve Dayanışma Derneği başkanı Nergis Hülya Karatoprak...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE DESTEK İÇİN ELELE VERDİLER
Turgutreis Elele SOS Yardım ve Dayanışma Derneği başkanı Nergis Hülya Karatoprak ve dernek Komite Üyelerinden oluşan gönüllüler, hafta sonu Turgutreis Mahallesi pazarında bir gence verilecek Bursa katkı sağlamak için bir kermes düzenlediler.

Dernek üyeleri Semiha Akkuş, Hülya Hasdemir, Selma Oral, Nur Akalın, Nadide Acar’ın da katıldığı kermeste üniversitede okumakta olan bir öğrenci için kermes düzenleyerek yardım topladı.

Mahalle pazarında açtıkları stantta yaptıkları ürünleri satarak yardım toplayan derneğin Başkanı Nergis Hülya Karatoprak, "Üniversitede okuyan bir gencimiz için mahalle pazarında komite üyelerimizle beraber bir stant açtık. Küçük bir miktar toplanan paranın karşılığında bayanlarımızla beraber kendi ellerimizle yaptığımız kek, börek ve tatlı gibi yiyeceklerden standımıza gelenlere de ikramlarda bulunduk. Bağış olarak sergilenen bu yiyeceklerden alıp üniversiteli gencimize yardımda bulunan kişilere teşekkürü bir borç biliriz. Burada gönüllü arkadaşlarımızda destekte bulunarak günün anlam ve önemine dair bir çalışma içerisinde bulundular. Bu gibi etkinliklerimiz öğrencilerimiz için talep geldikçe devam edecektir. Biz Turgutreis Elele SOS Yardım ve Dayanışma Derneği olarak üzerimize düşen her göreve hazırız" şeklinde konuştu.

Derneğin kermes komitesinin hazırladığı standı görenler "çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz, sizleri tebrik ederiz" diyerek destek oldular.