ÜNİVERSİTEDE FETÖ/PDY OPERASYONU, 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI!

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Ekiplerince FETÖ/PDY...

ÜNİVERSİTEDE FETÖ/PDY OPERASYONU, 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI!
Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Ekiplerince FETÖ/PDY Terör Örgütünün Üniversite yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY'nin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi içerisindeki yapılanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen soruşturma kapsamında, bir kısmı daha önce ihraç olan, bir kısmı halen aktif çalışan çoğunluğu tıp doktoru değişik akademik unvanlarda öğretim üyeleri ve üniversite personeli 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 12'sinin yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı. 2 şüphelinin ise arandığı öğrenildi. Haklarında soruşturma yürütülen kişilerin örgütün haberleşme programı Bylock kullanıcısı oldukları da iddia ediliyor.

Şüpheli şahıslar Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adli Makamlara sevk edilecek.

MUĞLA VALİLİĞİ HUKUK İŞLERİ MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI!

Öte yandan geçtiğimiz aylarda yayınlanan kararname ile Seydikemer Kaymakamı olarak atanan ancak geçici görevlendirmeyle Valilik Hukuk İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Memduh Tura’nın İçişleri Bakanlığınca görevden alındığı öğrenildi. Dr. Tura, Diyarbakır’ın Sur ilçesi kaymakamıyken Muğla’nın Seydikemer ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından Muğla Valiliği Hukuk İşleri’nde göreve başlamıştı.