Üniversitelilere Destekler Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da ikamet eden ve çocukları üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardımlara devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Muğla'daki üniversite öğrencilerine de derslere girmeden önce sabah kahvaltısı için çorba dağıtımı gerçekleştiriyor.

Üniversitelilere Destekler Sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Muğla il sınırları içerisinde ikamet eden ve çocukları üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi vatandaşların çocukları için yılda 2 defa nakdi yardım gerçekleştiriyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik ve eğitimde fırsat eşitliği ilkeleri doğrultusunda bugüne kadar 1223 üniversite öğrencisinin ailelerine 1.759.320 TL tutarında ödeme gerçekleştirdi. 

Üniversite öğrencileri için nakdi destekte bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla'daki öğrencilere de derslere girmeden önce sabah kahvaltısı için çorba dağıtımı gerçekleştiriyor. Eğitim- öğretim dönemi boyunca öğrencilere hafta içi her gün çorba ikramında bulunulacak. Bu kapsamda bu güne kadar 200 bin kişilik çorba dağıtımı gerçekleştirildiği açıklandı. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini kazanmış ancak KYK sıralamasında yedekte olan öğrencilere geçici konaklama hizmeti de sağlıyor.