Üniversitelilerin Çorbası Belediyeden...

Bodrum Belediyesi İlçede yaşayan üniversite öğrencilerine çorba ikram etmeye başladı. 

Üniversitelilerin Çorbası Belediyeden...

Bodrum Belediyesi’nce “Üniversite öğrencilerine çorbalar bizden” projesi başlatıldı. Bu kapsamda Bodrum Belediye A.Ş. Ortakent Müsgebi Cafe'de her gün 16.00-20.00 saatleri arasında üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba servisi yapılmaya başlandı. İlk çorbalar dün ikram edildi. 

Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bodrum'da okuyan üniversite öğrencilerimiz de bize emanet. Bodrum'da eğitim gören Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, 8 Ocak Çarşamba gününden itibaren her gün 16.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz çorba servisi Bodrum Belediye A.Ş. Ortakent Müsgebi Cafe'de. Tüm Üniversite öğrencilerimizi bekliyoruz. Üniversiteli gençlerin Bodrum’daki eğitim hayatını kolaylaştırmak için atılacak her adımda öncüyüz.”

MİLAS BELEDİYESİ DE DEVREDE...

Milas Belediyesi de, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu ve Veteriner Fakültesi öğrencilerine final haftasında çorba ikramında bulundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatıyla başlatılan sıcak çorba ve ekmek dağıtımı öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Sabah erken saatlerde çorba dağıtımı için Veteriner Fakültesi önünde kurulan standa gelen Başkan Tokat, öğrencilere “sınavda başarı sizden,çorbalar bizden” dedi.

Çorba dağıtımı sırasında açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bizler için sıcak bir çorba, güne başlarken sıcak bir gülümseme demek. Üniversiteli kardeşlerimizin eğitimlerini sağlıklı bir şekilde yapmaları bizler için çok önemli. Öğrencilerimizin sınavlara aç karınla girmesinler, bu soğuk havalarda içtikleri çorbanın sıcaklığını tüm bünyelerinde hissetsinler diye böyle bir uygulama başlattık. Öğrencilerimizin Milasımızdaki yaşamlarını kolaylaştırmaya, eğitim öğretim hayatlarını rahatlatmaya çalışıyoruz. Milas Belediyesi hayata geçirdiği sosyal projeler ile insana dokunan hizmetler üreten bir belediye" dedi.