VALİ TURİZMDE CİDDİYET İSTİYOR

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu'nun talebi üzerine turizm değerlendirme toplantısı...

VALİ TURİZMDE CİDDİYET İSTİYOR
Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu'nun talebi üzerine turizm değerlendirme toplantısı yapıldı. Bodrum Ticaret Odası'nda (BODTO) gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Yiğenoğlu'nun 2008 turizm hedefinde ciddiyet vardı. Vali Yiğenoğlu Bodrum'da memur kadrosunda çalışanları "memur" zihniyetinden uzaklaşmaya davet etti.
Bodrum Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen turizm değerlendirme toplantısına başta Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan ve BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon olmak üzere kamu kurum ve kuruluş daire amirleri, turizm sektörü temsilcileri katıldı.
Uzun bir konuşma yapan Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu özellikle temizliğe dikkat çekti. Hanutçuluk konusunda endişelerini dile getiren Yiğenoğlu, 30 güne kadar kapatma cezası verebildiklerini hatırlatarak, "Amacımız kapatmak değil, ama işletmelerimizi ciddiyete davet etmek istiyoruz. Bunu okşayarak, sevgiyle yapmak istiyoruz" dedi.
Turistlerin memnuniyetlerini ve memnuniyetsizliklerini havaalanlarına konulacak dilek ve temenni formları ile öğreneceklerini söyleyen Yiğenoğlu, aldıkları bilgiler doğrultusunda yasal işlem yapacaklarını söyledi. Yiğenoğlu 2008 turizm politikasının çok ciddi olacağını konuşmasında sık sık tekrarladı.
Her şey dahil sistemini yeniden düzenlemeyi öneren Vali Yiğenoğlu, tavan fiyatlarda değişiklik yapılamadığını, ancak alt fiyatlarla arzu edildiği gibi oynandığını vurguladı. Bu durumun turizme kalitesizlik ve kayıp getirdiğini ifade eden Yiğenoğlu, Marmaris, Bodrum ve Fethiye kaymakamlarını rakip ülkeler olan Yunanistan ve İspanya'ya göndererek turizm politikaları hakkında bilgi edineceklerini belirtti.
Kamu çalışanlarına da seslenen Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, "kamu özel iç içe olacak" diyerek "memur zihniyetinden kurtulun" mesajını verdi.
Turizm değerlendirme toplantılarının Marmaris ve Fethiye'de de süreceği öğrenildi.