Valilikten Önemli Açıklama!

Muğla Valiliği, Vefa Koordinasyon Grubu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada evlerinden çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçlarının Vali/Kaymakamlar Başkanlığında kurulan komisyonlar tarafından yapılacağı, bu grubun izni olmadan hiçbir kurum tarafından yardım faaliyeti gerçekleştiremeyeceği açıklandı.

Valilikten Önemli Açıklama!

Muğla Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının 21.03.2020 tarih ve 5762 sayılı Genelgesi kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını bulunmayan 65 yaş ve üzeri ile bazı kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçları İl genelinde Vali/Kaymakamlar Başkanlığında oluşturulan “Vefa Koordinasyon Grubu” tarafından Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, yerel yönetimler, Sağlık Müdürlüğü, AFAD ve Kızılay görevlileri aracılığı ile karşılanacaktır.

Kurulan Vefa Koordinasyon Grubunun kararı/görevlendirmesi/koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyecektir.

Sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zaruri /temel ihtiyaçlarına olan taleplerini 112, 155, 156 çağrı numaraları üzerinden iletebileceklerdir.”