VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARIN UZAMASINDAN ŞİKAYETÇİ!

Bodrum’un Çamlık ve Kızılağaç Mahalleleri arasındaki yolun asfaltlama çalışmaları...

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARIN UZAMASINDAN ŞİKAYETÇİ!
Bodrum’un Çamlık ve Kızılağaç Mahalleleri arasındaki yolun asfaltlama çalışmaları sürüyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar ise çalışmaların uzamasından dolayı duydukları memnuniyetsizliği dile getiriyor.

Çamlık ve Kızılağaç Mahalleleri arasındaki 7–8 kilometrelik yolun genişletme ve asfaltlama çalışmaları Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştiriliyor. Yolu sık kullanan bazı vatandaşlar ise çalışmaların uzadığını belirterek duruma tepki gösteriyor. Yaz boyunca toz toprak içinde yolculuk etmek zorunda kaldıklarını ve araçlarının zarar gördüğünü ifade eden vatandaşlar, yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanmasını istiyor.

Konu hakkında duyduğu memnuniyetsizliği dile getiren Kızılağaç–Çilek Mahallesi Camii imamı Bülent Sipahi, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ben yaklaşık 2 yıldan beri burada görev yapıyorum. Bizim kullandığımız bu yol daha önce Bodrum–Muğla yoluymuş. Eski yol burasıymış. 2 yıl önce Çamlık ile Kızılağaç arasındaki yolun yapımına başlandı fakat yaşanan sel felaketinin ardından dozerler alınıp götürüldü. Bir daha buraya bakılmadı. Bu sene Nisan ayında geldiler ve yeniden başladılar. Sabahleyin saat 08.00’de Muğla’dan çıkıyorlar, 10.00’da buraya geliyorlar. 12.00’da yemek, 13.30’da tekrar başlıyorlar, saat 17.00’a gelmeden gidiyorlar. Bu yol 6 aydır bitmedi fakat arabalarımızın alt takımları bitti. Geçen gün motosikletime bakım yaptırdım, yağın içine dahi toz girmiş. Biz burada toz toprağın içindeyiz. Bir an önce çalışmaların bitirilerek buraların asfaltlanmalsını istiyoruz. Adalet Yürüyüş’lerinin bu yolda yapılması daha iyi olur. Sıcak asfaltta, duble yollarda adalet yürüyüşü yapmşsın, kime fayda. Biz burada yetim kaldık” dedi.

Yollarda mahalleleri gösteren levhaların da yetersiz olduğunu savunan Sipahi, “Buralara bir levha konulmadı. Çilek Mahallesi’ne gelen burayı Mumcular yolu zannediyor. Gece gündüz burada biz herkese yol tarifi yapıyoruz. Bir türlü mahallerimizin yollarını gösteren levhalar konulmadı. Büyükşehir belediyemizin bir an önce bu işleri yapmasını talep ediyoruz” diye konuştu.