Vatandaşlar Marketlere Hücum Etti!..

İçişleri Bakanlığı'nın aralarında Muğla'nın da bulunduğu 31 kentte 2 gün sokağa çıkma yasağı kararını duyan vatandaşlar, Bodrum'da marketlere hücum etti.

Vatandaşlar Marketlere Hücum Etti!..

Kararın açıklanmasının ardından ilçe merkezi ve Yarımadanın neredeyse her mahallesinde marketler ve fırınlarda hareketlilik yaşandı. 2 günlük sokağa çıkma yasağının uygulamaya konacağı saat 24:00 öncesinde, eksiklerini tamamlamak isteyen vatandaşlar marketlerin önünde kuyruklar oluşturdu. Fırın ve marketlerin yanı sıra akaryakıt istasyonları ve damacana su satan işletmelerin önlerinde de kalabalıklar görüldü. 

İşletmesini akşam erken saatlerde kapatıp gitmiş olan bazı yerel market işletmecilerinin ise kararı duyunca, yaşanacak müşteri yoğunluğu tahmin edip marketlerini açtıkları görüldü.

TRAFİK KEŞMEKEŞİ YAŞANDI

Bodrum’un en kalabalık mahallesi Çırkan Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde ise tam bir keşmekeş yaşandı. Araçları ile fırın ve marketlere ulaşmaya çalışan vatandaşlar, panik halinde ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Gümbet Kavşağı’ndaki trafik ışıklarının çalışmaması ise bölgedeki trafik akışını olumsuz yönde etkiledi. 

SOSYAL MESAFEYE UYULMADI, POLİS UYARDI

Yoğunluk esnasında ise sosyal mesafeye büyük ölçüde uyulmadığı görüldü. Kalabalık arasında maske takmayan vatandaşlar da vardı. Güvenlik güçleri de Yarımada genelinde güvenlik önlemleri aldı. Ekipler, vatandaşları panik yapmamaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyardı. 


 

HAFTA SONU HİZMET VERECEK FIRINLAR ŞUNLAR!..