VATANDAŞLAR YÜKSEK TANSİYON HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Universal Hospital Bodrum işbirliğinde Bodrum'da...

VATANDAŞLAR YÜKSEK TANSİYON HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYOR
Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Universal Hospital Bodrum işbirliğinde Bodrum'da "Yüksek tansiyon" hakkında bilinçlendirme toplantıları düzenleniyor.

Toplantının ilk günü Bodrum Cumhuriyet caddesindeki Mahvel kafede gerçekleştirildi. Açık alanda yapılan toplantıya özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.
Universal Hospital Bodrum Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Akdemir'in verdiği seminerde, katılımcılar akıllarına takılan soruları da sorma fırsatı yakaladı. Akdemir, özellikle yüksek tansiyona neden olan faktörlerden ve tedavi yöntemlerinden bahsetti.

Yüksek tansiyon bilinçlendirme toplantılarının ilkini yaptıklarını ifade eden Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Akıncı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Çalıştığımız dört alandan biri sağlık alanı. Universal Hospital ile işbirliği içinde bu etkinliği yapıyoruz. Dünyada ve Türkiye'de birinci ölüm nedeni damar hastalıkları. Bu konuda Türkiye'de bilgisizlik var. Bu çalışmalarla ilgili Bodrum'da iki aşamalı çalışma yapıyoruz. Bilinçendirme çalışması bu ikinci aşamamız. Bugün Mahvel kafede, yarın Tepecik kafe ve ardından Denizciler kafede halkla buluşacağız. Çünkü halkla buluşmaya karar verdik."

Bilinçlendirme toplantıları, 21 Kasım Tepecik kafe ve ardından da 22 Kasım Denizciler kafede saat 14.00'da devam edecek.