VELİLERDEN İHMALE TEPKİ VAR...

Bodrum Yalıkavak'ta önceki gün Neşe Doğan İlköğretim okulunun çatısında bulunan...

VELİLERDEN İHMALE TEPKİ VAR...
Bodrum Yalıkavak'ta önceki gün Neşe Doğan İlköğretim okulunun çatısında bulunan boş su tankının 2 öğrencinin üzerine düşmesi ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Dün sabah saatlerinde Yalıkavak beldesindeki Neşe Doğan İlköğretim Okulunun çatısında bulunan ve boş olduğu öğrenilen yaklaşık 3 ton kapasiteli su tankı, şiddetli rüzgarın etkisiyle teneffüste bahçede bulunan öğrencilerin üzerine düşmüş, 1'isi ağır 2 öğrenci yaralanmıştı.

Yaralı öğrencilerden 4. sınıf öğrencisi Nazlı Altun beyin kanaması geçirmiş, ameliyata alınmıştı. Ameliyatı iyi geçen Altun, ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde bir süre tutulduktan sonra bu sabah saatlerinde servise çıkarılarak tedavisine devam ediliyor.

Öte yandan yaşanan olaya tepki gösteren öğrenci velilerinin bugün sabah saatlerinde durumu protesto edeceği bilgisini alan çok sayıda polis ekibi, olayın meydana geldiği okul önünde güvenlik önlemleri aldı.

Sabah erken saatlerde okula gelerek incelemelerde bulunan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ise, gazetecilere yaşanan olayı değerlendirdi. Olayın üzücü ve talihsiz bir kaza olduğunu belirten Özcan, " Çocuğumuzun birisi dün taburcu oldu, diğeri de ameliyattan çıktı durumu gayet iyi. Bizden akşam çorba istedi, çorbasını içti. İnşallah bir olumsuzluk yoktur. Olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldı. Yaşanan olaya doğal afet diyelim" dedi.

Çocuklarını okula getiren bazı veliler ise, yaşanan olaya tepki göstererek, okulda bir ihmal söz konusu ise yetkililerin gereken incelemeleri yaparak sorumluların bulunması gerektiğini belirttiler. 

Öte yandan olayı gören Yiğit Şahin isimli öğrenci, rüzgarın su tankını düşürdüğünü belirterek, olayı şöyle anlattı:

"Ben bahçeden geçiyordum. Sonra kızlar merdivenden yukarıya çıktığı sırada rüzgar varili uçurdu ve kızların kafalarına düştü. Önce öğretmenler gördü, daha sonra ilk yardımı çağırdılar, sonra ambulans geldi ve hastaneye götürdüler" dedi. 

Öte yandan okulun güvenlik görevlisi olduğu öğrenilen bir bayan gazetecilerin okuldan ve velilerden röportaj almasını engellemeye çalıştı.