Yalıkavakspor Görele’yi Mağlup Etti

Yalıkavakspor Kadın Hentbol Takımı, konuk ettiği Görele Belediyespor’u 34-27 mağlup etti.

Yalıkavakspor Görele’yi Mağlup Etti

Yalıkavakspor Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi 14. hafta mücadelesine evinde Görele Belediyesi ile karşılaştı. Müsabakanın ilk yarısı, ev sahibi ekibin 18 - 13’lük üstünlüğü ile bitti. İkinci devrede de skor üstünlüğünü bırakmayan Yalıkavakspor, müsabakayı 34 - 27 kazandı. 

Maç sonrasında bir açıklama yapan Yalıkavakspor Antrenörü Kıvanç Özcan, hedefleri doğrultusunda çizgilerini bozmadan ilerlediklerini belirtti. Özcan yaptığı açıklamada, takımının ligdeki değerlendirmesini şu şekilde yaptı;

“Armada Praxis Yalıkavak Spor, ligin güçlü takımlarından biri. Şu an ligin 4. takımı olarak aslında hedefimiz olan Avrupa ve Türkiye Kupalarında yer almak. Özellikle ilk ikiyi paylaşan güçlü rakiplerimiz olduğu gibi, onlarla mücadele edecek güçte bir takım olduğumuzu zaman içerisinde göreceksiniz. Önümüzde Türkiye Kupası karşılaşmaları var. 23-26 Şubat tarihlerinde oynanacak Kadınlar Türkiye Kupası’nda ilk maçımız Görele Belediye ile olacak. 
O nedenle bugünkü maç, kupada karşılaşacağımız rakibimizi tekrar gözlemleyerek stratejilerimizi ona göre belirlememizi sağladı. Bir sonraki rakibimiz ise Yenimahalle - İzmir Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasının galibi ile olacak. Eğer İzmir galip gelirse, onlarla da önümüzdeki maçta karşılaşacağız. O nedenle bu iki maç da rakiplerimizi gözlememek açısından önemli. Türkiye Kupasında Final Oynama şansımız çok fazla.”

Yalıkavak, 15’inci hafta mücadelesinde 15 Şubat Çarşamba günü saat 16.30’da İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile Celal Atik Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.