Yalıkavak’tan Müthiş Geri Dönüş

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Yalıkavakspor, maçı ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 30-29 kazandı.

Yalıkavak’tan Müthiş Geri Dönüş

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Yalıkavakspor, Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nü ağırladı. 

Çarşamba günü Saat 18.00’da başlayan maçın ilk dakikalarında Yenimahalle skor üstünlüğünü ele geçirdi. İlk devrenin ortalarında farkı 6 sayıya kadar çıkaran konuk ekip, soyunma odasına 13-18 önde gitti. 

İkinci yarıda ev sahibi Yalıkavakspor daha etkili başladı. Maçın bitimine 5 dakika kala Yalıkavakspor skoru 27-27’ye getirdi. Bir dakika sonra da öne geçen Denizin Kızları, maçı 30-29 kazandı.

Bu sonuçla Yalıkavak maç fazlasıyla liderliğe oturdu. 

Yalıkavakspor antrenörü Kıvanç Özcan, maç sonu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Yenimahalle’yi tebrik ediyorum. Bence bizden daha iyi top oynadılar. Böyle geriden başlamak bizim için kötü oluyor. Toparlaması kötü oluyor.  Fark bir ara 6 sayıya çıktı diye düşünüyorum. Kızlar çok iyi mücadele etti. Onları tebrik ediyorum ama hentbolla ilgili bazen sorunlarımız var. Bunları gidermek zorundayız. Bugün özellikle ilk yarı çok hata yaptık. Farkın açılmasında sebep de oydu zaten. Çok acele ettik. Ama dediğim gibi gösterdikleri mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum, Yenimahalle’yi de tebrik ediyorum.”

Eski takımına karşı oynayan Yenimahalle sol oyun kurucu Reyhan Kaya ise “İki taraf için de güzel bir maç ama yenen taraf Yalıkavak oldu, tebrik ediyorum. Bir dahaki maça inşallah. İyi hazırlandık bu maç için ama olmadı.” diye konuştu. 

Yalıkavaksor sağ oyun kurucusu Kübra Yılmaz da zor bir maç oynadıklarını dikle getirerek “Bu zor maçın galibi biz olduğumuz için mutluyuz. 60 dakika boyunca iki takım da iyi mücadele etti ama kazanan taraf biz olduk. Mutluyuz. Önemli bir maçtı bizim için. Yenimahalle zorlu rakiplerimizden biriydi. Şimdi önümüzde Araç Belediyesi ve İzmir Belediyesi maçları var. Adım adım gidiyoruz, umarım bu galibiyet serisi devam eder.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Hamdi Yörür