YANGIN SONRASI ENKAZ ALANI…

Konacık Beylikkırlar mevkiinde dün sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3.5 saatte...

YANGIN SONRASI ENKAZ ALANI…
Konacık Beylikkırlar mevkiinde dün sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3.5 saatte ancak kontrol altına alınabilen Koyuncuoğlu Yapı marketin enkaz alanı, adeta yangının büyüklüğünü ve nasıl bir facianın eşiğinden dönüldüğünü gösteriyor.

Bugün bölgeye giden Kent Haber kamerası yangın sonrası geriye kalanları ve devam eden çalışmaları görüntüledi. Önceki gün bir taraftan yangın söndürme ve soğutma çalışmaları devam ederken, çevre düzenlemeleri konusunda da Konacık Belediye ekipleri tarafından hızlı bir çalışma yapıldı. Turizm sezonunun başladığı şu günlerde, ana karayolu arterinde bulunan enkaz alanının kötü görüntü oluşturmaması için enkazın ön kısmına yerleştirilen panellerinin üzerine, “Yangın enkaz alanıdır. Girilmesi tehlikeli ve yasaktır” şeklinde uyarılar asıldı.

Yaklaşık 10 milyon liralık hasarın meydana geldiği yapı markette dumanların halen yükseldiği görülüyor. Karadan ve havadan yapılan müdahalelerle uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınan yangın sonrasında ekipler halen çalışmalarını sürdürüyor. Birkaç gün içerisinde enkazın hızla kaldırılarak yapı marketin tekrar yapımına başlanmasının planlandığı öğrenildi.

Öte yandan yangının çıkış sebebiyle ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde, tavan klimasının düşmesi veya halı sarma makinesinin tavanda bulunan elektrik aksamının kısa devre yapması sonucunda tavan yalıtım malzemesinin tutuşmasının etkili olduğu fikrinin ağır bastığı öğrenildi.
Hava sıcaklığının 43 dereceye kadar çıktığı Bodrum’da, ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını güçlükle sürdürüyor.