Yardımları Hergeçen Gün Büyüyor!

Bodrum'da hayırsever işletmecinin yaptığı yardımlar her geçen gün biraz daha artarken, düzenlenen kampanyalar takdir topluyor.

Yardımları Hergeçen Gün Büyüyor!

Konacık Mahallesi Şehit Barış Akay Caddesi üzerinde bulunan Bizim Kebbapçı isimli restoranın sahibi Selahattin Özcan, geçen sene Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ücretsiz iftar yemeği geleneğini, bu sene korona günlerinde 'Evde Kal' çağrısı ile Türkiye genelinde başlatılan kampanya ile sürdürmeye başladı. Restoran ilk etapta 65 yaş üstü ile daha sonra yaş sınırı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara, akabinde ise Ramazan ayında oruç tutan ihtiyaç sahiplerini de dahil ederek birçok haneye ücretsiz yemek götürdü.
  
Askıda Menü, Askıda İftar şeklinde kampanyalar başlatan restoranın bu çabalarına destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlar da yiyecek, içecek tedariğinde bulunarak hizmete katkı sağladı.
  
Halihazırda ihtiyaç sahiplerine talep etmeleri durumunda ücretsiz yemek vermeye devam eden Kebbapçı son olarak sokak hayvanlarının başta sağlık hizmeti olmak üzere, temel gıdalarına yönelik tüm ihtiyaçlarını gidermek için bir proje geliştirdi. Günlük gelirinin bir kısmını da sokak hayvanlarına ayıran işletme, sokak hayvanlarının  sağlık konusundaki ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Yalıkavak'ta faaliyet gösteren Peace Veteriner Kliniği ile işbirliğine gitti. Kebbapçı, geçen seneden bu yana muhtelif yerlerde oluşturduğu su ve gıda standlarını ise aktif halde kullanmaya devam ediyor.
  
İşletme sahibi Özcan, konu ile ilgili yaptığı söyleşide, "İlk olarak geçen sene başladığımız, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi oruçlulara yemek dağıtımını bu sene de korona günlerinin başlamasıyla, Askıda Menü ve Tedarik Kabul projeleriyle kat ve kat artırarak birçok ihtiyaç sahibi hanenin yanında olmaya çalıştık. Süregelen projemize yine sahipsiz sokak hayvanlarının yanında olmak amacıyla, restoranımıza gelen müşterilerimizden aldığımız hesabın bir kısmını sokak hayvanlarının başta sağlık olmak üzere diğer ihtiyaçlarını gidermek için bir fon oluşturduk. Bu fon çerçevesinde en azından civarımızda bulunan tüm sahipsiz sokak dostlarımızın yanında yer almayı sürdürüyoruz. Sizin vesileniz ile bize destek olan tüm isimsiz gönüldaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum" dedi.