Yasak Öncesi Sokakta Yoğunluk Vardı!

Bodrum’da hem vatandaşların hem de esnafın fiyat artışları nedeniyle şikayetçi olduğu pazarlarda, 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi yoğunluk yaşandı.

Yasak Öncesi Sokakta Yoğunluk Vardı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu hafta 3 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı öncesinde, ilçenin farklı mahallelerinde pazarlar kuruldu. 

Sabah saatlerinde kurulan pazarlarda zaman zaman yoğunluk arttı. Özellikle öğleden sonra yoğunluk daha da artınca sosyal mesafe kayboldu. Sosyal mesafenin en çok azaldığı yer ise Bodrum merkezdeki pazaryeri idi. Vatandaşların zaman zaman dip dibe alışveriş yaptığı görüldü. 

Kimi vatandaşlar da ne kadar dikkat edilmeye çalışılsa da sosyal mesafenin kaybolduğunu dile getirdi. Polis ve zabıta ekipleri sosyal mesafe konusunda vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. 

PAZAR ESNAFI DA MEMNUN DEĞİL...

Pazar esnafı ise satışlardan çok memnun değil. Vatandaşlar meyve-sebzede son dönemde hızla artan fiyatlardan şikayet ederken, Kent Haber’e konuşan Ramazan Demir isimli pazar esnafı ise "Şimdi yoğunluk var biraz ama koronavirüs öncesi yoğunluklar yok. Önceki gibi değil. Satışlar da düşüyor. Halde fiyat yüksek fakat bunu pazara yansıtamıyorsun. Müşterinin alım gücü gün be gün düşüyor. Fiyatları yükselen ürünler var. Meyvenin fiyatı yükseliyor. Sebze bir düşüyor, bir yükseliyor" dedi.

Serkan İlke adlı başka bir pazar esnafı işleriyle ilgili olarak "Şimdi bu işler güven meselesi. Bize güvenen müşterilerimiz gelip alıp gidiyor ama eskisi gibi işlerimiz yok. Yine de Allah bereket versin" dedi.