Yaşam Okulu’nda Eğitim Başladı

Bodrum'da 50 yaş üzeri bireylerin eğitim gördüğü Bodrum Yaşam Okulu’nun 2023-2024 Eğitim Dönemi başladı. İlk derste Zekeriya Temizel, Dünya’da tarım ekonomisinin nereye gittiğini anlattı.

Yaşam Okulu’nda Eğitim Başladı

Bodrum Yaşam Vakfı’nın bölgede yaşayan 50 yaş üzeri insanların hem aktif ve sağlıklı hem de toplumsal yaşam ve ekonomisinde aktif olarak yer almalarını teşvik etmek amacı ile hayata geçirdiği Bodrum Yaşam Okulu’nda eğitim faaliyetleri başladı. 

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda düzenlen 2023-2024 Eğitim Dönemi açılışına çok sayıda vakıf üyesi katıldı. “Sev Kardeşim” isimli şarkı ile başlayan eğitimde egzersiz hareketleri yapıldı.

Vakfın yönetim kurulu başkanı Aytekin Cengiz Macun, açılışta yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

“Bugün okulumuzun ilk döneminin açılışını yapıyoruz. İlk dönemimiz 26 Aralık’ta sona erecek. Uzun bir sömestr tatilinden sonra 6 Şubat tarihinde tekrar başlayacağız. 21 Mayıs günü yapacağımız son ders, öğrenci eserleri sergimizle ve geleneksel hale getirmeyi planlandığımız Bodrum Yaşam Vakfı Şenliği ile yaz tatiline gireceğiz. Bugün burada başladığımız konferans derslerine ek olarak 10 civarında seçmeli derslerimiz de var. Bunlar da hafta içinde değişik saat ve günlerde değerli hocalarımız nezaretinde uygulanacak. Bodrum Yaşam Vakfı’nın ilkesi, sizleri neşeli ve mutlu görmek. Bizim amacımız halkımızla birlikte bütünleşerek neşeli sağlıklı bir toplum yaratmak.”

İlk derste Zekeriya Temizel, Dünya’da tarım ekonomisinin nereye gittiğini anlattı.