Yaşlı Kadının 220 Bin Lirasını Aldılar!

Telefonda kendilerini polis olarak tanıtarak Milas’ta yaşayan 75 yaşındaki bir kadının 156 bin 890 lira ve 9 bin 217 dolarını aldıkları öne sürülen 2 şüpheli tutuklandı.

Yaşlı Kadının 220 Bin Lirasını Aldılar!

24 Haziran'da Milas’ta yaşanan olayda iddiaya göre, ilçede yaşayan 75 yaşındaki İffet G.ye telefonla ulaşıp, kendisini 'polis' olarak tanıtan bir kişi, 'Yurtdışında hesabınız var mı' Şu anda terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik gizli bir operasyon yürütüyoruz. Bu operasyon için bize yardımcı olmanız lazım. Hesabınızın örgüt tarafından kullanılıp kullanılmadığını ancak bu şekilde belirleyip, sizi temize çıkartarak tutuklanmanızı engelleyebiliriz? dedi. 

Bunun üzerine korkan yaşlı kadın, Bodrum'a giderek hesabındaki paranın tamamını çekti. 

Hesabındaki 100 bin lirayı telefondaki kişinin verdiği hesaba yatıran İffet Zeynep G, 56 bin 890 lira ve 9 bin 217 doları da bir akaryakıt istasyonunda buluştuğu şüpheliye teslim etti.

Yaşlı kadın, bir süre sonra dolandırıldığını fark ederek polise başvurdu.

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği ekipleri, Belediyevleri Mahallesi'nde şüphe üzerine durdurdukları araçtaki H.Y. (25) ve Ö.D'nin (39) hareketlerinden şüphelendi. Zanlılar, araçlarındaki parayı fark eden ekiplere, otomobil satın almak için kente geldiklerini, anlaşamadıkları için vazgeçtiklerini ve Şanlıurfa'ya döneceklerini söyledi.

Polis, yaptığı çalışmayla zanlıların İffet Zeynep G'yi dolandıran kişiler olduğunu tespit etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.