YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ TADİLATLAR SÜRÜYOR

Yeni eğitim öğretim döneminde, öğrencilerin daha rahat edebilmesi için Bodrum'daki...

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ TADİLATLAR SÜRÜYOR
Yeni eğitim öğretim döneminde, öğrencilerin daha rahat edebilmesi için Bodrum'daki birçok okulda tadilat yapılıyor.

2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemin başlamasına sayılı günler kala okullarda, boya, ek derslik, bahçe düzenlemesi gibi tadilatlar hız kazandı.

Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yürütülen çalışmalardan biri de Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulunda gerçekleştiriliyor. 6 yeni dersliğin inşaatının devam ettiği okulun Müdürü Haydar Akbaba, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Sınıf mevcutlarımızın kalabalık olmasından ve okulumuza olan talebin her geçen gün artmasından dolayı dersliklerimizin sayısı yetersiz kalmıştı. Okulumuzu yaptıran hayırsever Gülümser Danacı hanımefendi ile yaptığımız girişimler sonucunda ek derslik yapma kararı aldık ve gerekli izinlerin ardından Muğla Valisi ile Gülümser Danacı arasında yapılan protokolün ardından inşaata başladık. Yeni eğitim öğretim yılına yeni dersliklerimiz hazır olacak şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca yeni eğitim öğretim yılına fiziki açıdan daha iyi bir bina ile girmek için fiziki eksikliklerimizi gidermek için çalışmalara başladık ve bu bağlamda basketbol sahamızı akrilik kaplama yaptırdık" dedi.

Yeni oluşacak olan sınıfların klima, sıra gibi önemli eksikliklerini giderdiklerini belirten Akbaba, interaktif kütüphane için gerekli olan malzemeleri VE bilgisayarları da temin ettiklerini belirtti.

Haydar Akbaba, okulda yapılan ve yapılması planlanan diğer çalışmaları şu sözlerle özetledi:

"Okul dönüşümlerinden sonra ilkokul bahçesinde yer almayan Atatürk Büstü için çalışmalara başlayarak kendi bahçemize Atatürk Büstü ve bayrak direği yapma çalışmasına başladık. Ayrıca okulumuzun ek binası bittiğinde okul giriş kapımızın değişeceği için, okul girişini düzenleme çalışmalarına başladık. Ayrıca okulumuza oyun parkı yapımı ve bahçe düzenlemesi için Bodrum Belediyesinden söz aldık. Eğitim-öğretim yılına temiz ve hazır bir okulla başlamak için okulumuzu komple boyatıyoruz" dedi.