Yeni Uygulamaya Tepki Var

Bodrum’da daha önce havalimanı ile eski otogar arasında sefer yapan otobüsün artık eski otogara uğramaması, yolcuların tepkisini çekiyor. Ellerinde ağır valizlerle birkaç araç değiştirmek zorunda kalan vatandaş, yeni uygulamaya tepkili.

Yeni Uygulamaya Tepki Var

Milas – Bodrum Havalimanı ile Bodrum’daki Eski Otogar arasında hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi iştiraki MUTTAŞ, bir süredir Torba Mahallesi’ndeki Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkış yapıyor. Havalimanına gidip gelen yolcular, yeni uygulamanın kendilerini mağdur ettiğini dile getiriyor. Ellerinde valizlerle birkaç minibüs değiştirmek zorunda kaldıklarını ifade eden yolcular, MUTTAŞ seferlerinin yeniden Eski Otogar’dan başlamasını istiyor. 

Kent Haber’e konuşan yolculardan Uğur Yıldırım, “Bu seferler daha önce Eski Otogar’dan başlıyordu. Otobüs, Torba’daki otogara da uğruyordu. Şimdi sadece Torba’daki otogar ile havalimanı arasında sefer yapıyormuş. Bu uygulama birkaç gün önce başlamış. Gece havalimanından Torba’ya geldik, orada indirdiler. Eski Otogar’a gitmek için başka bir minibüse bindik. Şoför, valizlerimizi bagaja koymadı. Valizler koltukların ortasında, ayakta yolculuk ettik. MUTTAŞ seferlerinin yeniden Eski Otogar’dan başlamasını istiyoruz.” dedi. 

Kent Haber’e ulaşan başka bir yolcu ise “MUTTAŞ’a 120 TL verip Yeni Otogar’a geldik. Oradan indirdiler, yeniden ücret verip ellerimizde valizlerle Eski Otogar’a geldik. Neden böyle bir şey yaptılar anlamıyorum” dedi.