YEREL SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİLER...

7 Yıldır aralıksız sürdürülen aylık toplantılarla ülke ve yerel gündeme ilişkin...

YEREL SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİLER...
7 Yıldır aralıksız sürdürülen aylık toplantılarla ülke ve yerel gündeme ilişkin toplantılar yapan Bodrum Küçük Millet Meclis'i, Nisan ayı toplantısını Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Daha önceki iki toplantıda yerel seçimlerin konuşulduğu Bodrum Küçük Millet Meclisinin bu ay ki toplantısında yerel seçim sonuçları değerlendirildi. Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcilerinin katıldığı toplantıya davetli olmalarına karşın, yoğun iş programlarını mazeret göstererek katılamayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, katılımcılara mesaj gönderdiler.

Oasis AVM Toplantı salonunda yapılan toplantıda katılımcılar 31 mart seçimlerinin ardından nasıl bir belediye beklediklerine ilişkin görüşlerini belirttiler.

Bodrum ve Muğla’da seçim kampanyalarının sakin bir ortamda, düzeyli şekilde sonuçlandığını, adayların iyi bir sınav verdiğini ve seçimlerin demokratik bir ortamda geçtiği konusunda ortak görüş bildiren katılımcılar, seçilen belediye başkanları için zorlu bir sürecin başladığını ifade ettiler. Bodrum'daki İmar ve altyapı sorunlarının en kısa zamanda çözülmesini beklediklerini söyleyen STK temsilcileri, en çok da hizmetin adil dağılımı konusuna dikkat çektiler. Önceden uygulanan tek adam yönetimlerinin Bodrum ve Muğla’ya çok zarar verdiğini, kollektif yönetim anlayışının hakim kılınacağı bir belediye istediklerini belirten konuşmacılar, belediye başkanlarından da seçim kampanyalarında sık sık dile getirdikleri Sivil Toplumla işbirliği söylemlerinin en üst düzeyde uygulamaya geçirilmesini beklediklerini söylediler.