Yerel Ürünlerle Örnek Proje...

Doğer Ailesi, "Bodrum Zeytinyağları" ile “Bodrum Dayanışma Projesi”ni başlattı. 

Yerel Ürünlerle Örnek Proje...
Doğer Ailesi, "Bodrum Zeytinyağları" ile “Bodrum Dayanışma Projesi”ni başlattı. 

Uzun yıllardır ilçede ticaret yapan Doğer Ailesi, zeytinyağı ve zeytinyağından elde sabun, zeytin çiçeği kolonyası gibi ürünlerin satışını yapacakları "Bodrum Zeytinyağları"nın tanıtımını yaptı. 

Çarşı Mahallesi’ndeki Köşem Kafe’de yapılan tanıtım toplantısında "Bodrum Zeytinyağları" ile başlatılan “Bodrum Dayanışma Projesi” de anlatıldı. Proje kapsamında her ürün satışında Bodrum Sağlık Vakfı, ÇYDD, Bodrumspor gibi kurumlara katkıda bulunulacak. 

"Bodrum Zeytinyağları"nın girişimcilerinden İskender Doğer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“32 yıldır Bodrum'da ticari faaliyet gösteren Doğer Ailesi mensupları olarak; Uzun bir zamandan beri Bodrum'da zeytinyağı ve zeytinyağından elde edilen ürünlerin ön plana çıkartılması gerektiği kanısındaydık. Bunun için başlattığımız yeni ticari girişimimiz "Bodrum Zeytinyağları" adlı yapılanmadır. İlerideki günlerde daha da geliştirerek sunacağımız faaliyetlerimiz olmakla birlikte şu anda soğuk sıkım zeytinyağı, zeytin çiçeği kolonyası ve zeytinyağı sabununu kapsayan 3'lü hediyelik ambalajımızın sunumunu sizlerle paylaşmaktayız. Bodrum'dan yurt içi ve yurt dışına götürülebilir en nadide hediye olacağı kanısındayız. Bizler Doğer ailesi olarak “Bodrum'da kazandıklarımızı Bodrum'da yatırıma dönüştürelim” yaklaşımımızla bu zamana kadar eğitim, sağlık, spor ve sanata olan katkımızı tüm Bodrum esnafının ve Bodrum yaşayanlarının sahipleneceği "Bodrum Dayanışma Projesi" ile taçlandırmak için ticaretin ötesini hedeflemekteyiz. Bodrum Dayanışması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Bodrum Dayanışma Projesi’nin detaylarından bahseden Aydın Doğer ise şunları aktardı:

“Bodrum Dayanışma Projesi kısaca; yerel esnaf ve tüketicinin elbirliği ile kamu yararına faaliyet gösteren kurum, kuruluş, dernek ya da vakıfların finansal açıdan dolaylı olarak desteklenmesidir. Yerel esnaf, desteklemek istediği kamu yararına faaliyet gösteren yapılanmanın matbaada bastırdığı dayanışma pulunu satın alacak ve satmış olduğu ürünlerin üzerine yapıştıracaktır. 1 TL değerinden den başlayan pul bedelleri istenilen rakama kadar çıkartılabilecektir. Tüketiciden bu pullar kin ayrıca para talep edilmeyecek, sadece yerel esnafın satış bedelinden anlaşmalı kuruma para aktarılmış olacaktır. 

Bizler; sanat, spor, sağlık ve eğitim için kurumları belirledik ve bunlardan bodrum sağlık vakfı ile uygulamaya başladık. Sattığımız ürünlerin üzerine Bodrum Sağlık Vakfı’na ait dayanışma pullarından alarak yapıştırdık. Ayrıca, sanat konusunda Bodrum Şehir Tiyatrosu, spor konusunda Bodrum Belediyesi Bodrumspor, eğitim konusunda ÇYDD ile görüştük. Görüşmelerin sonucunda onları da bu projeye dahil etmiş olacağız. Bodrum yaşayanlarının, nihai tüketicinin de bu konuda duyarlı olacağını ve dayanışma pulu olan ürünleri tercih ederek esnafı teşvik edeceğini düşünmekteyiz.”