YETİMOĞLU, AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

Bodrum iş dünyasının tanınan isimlerinden Ali Yetimoğlu, inşaat alanındaki faaliyetlerinden...

YETİMOĞLU, AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR
Bodrum iş dünyasının tanınan isimlerinden Ali Yetimoğlu, inşaat alanındaki faaliyetlerinden sonra ağırlık vermeye başladığı akaryakıt sektöründeki 2. yatırımını Bodrum-Yalıkavak yolunda törenle hizmete açtı.

Bodrum-Yalıkavak yolu üzerinde yapımı tamamlanan ve geçtiğimiz günlerde hizmete giren akaryakıt istasyonu için önceki gün bir açılış töreni ve kokteyli düzenlendi.
İçerisinde market, park alanları, lastik tamir bölümü gibi teknik alanların yer aldığı istasyonun açılış kokteyline, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon başta olmak üzere, Sivil Toplum Kuruşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Etli pilav ve ayrandan oluşan yiyecek ikramlarının yapıldığı açılış folklör gösterileri eşliğinde devam ederken oldukça renkli görüntüler yaşandı. Açılışa katılan Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Ali Yetimoğlu'nun uzun zamandan bu yana Bodrum'da faaliyet gösterdiğine dikkat çekerek, güzel bir tesisin Bodrum'a kazandırıldığını kaydedip şunları söyledi:

"Ali beyler uzun zaman önce Yozgat'tan Bodrum'a geldiler. Ve burada bu tesis başarılı bir yer olmuş. Sanıyorum deneme safhasından da geçmiş ve başarılı olmuş. Bodrum'a böyle bir yer kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bol bol para kazanırlar ve devletimize vergi verirler" dedi.

Lukoil markası altında 2. akaryakıt istasyonunu açan işletmeci Ali Yetimoğlu ise 1995 yılından bu yana Bodrum'da yaşamlarını sürdürdüklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bodrum'da hafriyat işiyle uğraşıyoruz ve son iki senedir de benzin istasyonumuz var. Burası ikinci yerimiz, ilk yerimizi Bafa'da açtık. Konum anlamında da çok iyi oldu. Burayı kurarken diğer yapılan istasyonlara baktık ve onlara uymaya çalıştık ve ortaya böyle bir tesis çıktı" dedi.

Yetimoğlu, istasyonun yaklaşık 2 milyon liraya mal olduğunu ifade etti.