Kiracı, Yıkımı Engelledi...

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi'nde hakkında yıkım kararı bulunan binanın yıkımı, gayrimenkulün kiracısı tarafından engelledi. Gelen ekiplere direnen kiracı, kapıyı kapatarak yıkımı yaptırmadı.

Kiracı, Yıkımı Engelledi...

Yalıkavak Ömer Lütfi Şeyhülislam Caddesi üzerinde, emlak ofisi olarak kullanılan bina hakkında, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce yıkım kararı alındı. 

Bugün yıkım ekipleri bölgeye gitti. Binada kiracı olduğu öğrenilen Murat Yıldırım isimli vatandaş, usulsüz olduğunu iddia ettiği yıkıma direndi. Kapıyı saatlerce açmayan Yıldırım, yıkımı yaptırmadı. Bina önündeki beton platform yıkılırken, ana binaya ise dokunulamadı. Yıkımı yapamayan ekipler, tutanak tutarak bölgeden ayrıldı. 

Yıkım ekibinin bölgeden ayrılmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Murat Yıldırım, şunları dile getirdi;

“Mülk sahibi bizi tahliye ettirmek için, biz içerideyken riskli yapı raporu aldırıyor. Biz binanın içindeyiz. Biz binadayken böyle bir rapor alınması mümkün değilmiş. Biz yasal yollardan hakkımızı arıyoruz. Bugün geldiler, ben de binaya kendimi kilitledim. İçeri giremediler.  Adli tatil bitene kadar ve esas yargılamanın devam ettiği Muğla İdare Mahkemesi’ndeki bilirkişilerin keşfe gelip buranın gerçekten riskli bir bina olup olmadığını tespit edene kadar yıkılmamasını bekliyorum.”