YOLCUBAL ANISINA YARIŞMA DÜZENLENİYOR

Bodrum Ortakent-Yahşi Beldesi'nde hazineye ait olan ve içinde eski yel değirmenleri...

YOLCUBAL ANISINA YARIŞMA DÜZENLENİYOR
Bodrum Ortakent-Yahşi Beldesi'nde hazineye ait olan ve içinde eski yel değirmenleri de bulunan 30 hektarlık arazide Rekreasyon alanı yapılması amacıyla Üniversite öğrencileri arasında yarışma düzenleniyor.

Ortakent-Yahşi Belediyesi meclis salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Rekreasyon alanı proje yarışması çalışmalarının geçen yıl cinayete kurban giden Bodrum Peyzaj Mimarları odası Başkanı Hülya Yolcubal'ın sağlığında başlattıklarını açıkladı. Başkan Şahbaz, Ortakent-Yahşi Beldesi, Çakmaklı Mevkii sınırları içinde denize 4 kilometre uzaklıktaki 3.derece doğal SİT alanı için açılan proje yarışmasına tüm Türkiye'de ki Üniversite öğrencilerinin katılabileceğini söyledi.

Son başvuru tarihinin 6 Nisan olarak belirlendiği yarışmanın Jürisinde çeşitli üniversitelerden peyzaj Mimarları ve öğretim üyeleri bulunuyor.

Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz yarışmanın amacının bölgedeki tarih-doğa ve denizin buluştuğu ender alanlardan biri olan arazide, kültür, sanat ve doğa ile içi içe düzenlemeler yapmak olduğunu söyledi.

Proje kapsamında düzenlemeler ile spor alanları, dinlenme yerleri, koşu parkuru, yeme, içme, alanları yapılacak.

Toplantıya katılan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak ta yaptığı konuşma da, bu yarışmayı cinayete kurban giden meslektaşları Hülya Yolcubal adına ithaf ettiklerini söyledi. Kolçak konuşmasında Yolcubal için "Onun hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Yaptığı örnek çalışmalar ile her zaman genç meslektaşlarına örnek olmuştur" dedi.

Üniversite Peyzaj Mühendisliği bölümü öğrencileri arasında büyük ilgi gördüğü öğrenilen proje yarışması sonunda ilk üç dereceye girenlere ve Hülya Yolcubal adına da beş kişiye mansiyon ödülleri verilecek.