Zavallı Hayvana Akıl Almaz İşkence!

Yalıkavak sokaklarında patilerinden zincirlenmiş olarak dolaşan Dogo Argentina cinsi bir köpek, görenlerin yüreklerini dağladı. Köpek, hayvanseverlerin girişimi ile sağlığına kavuşmak üzere Bodrum Belediyesi Turgutreis Geçici Hayvan Bakım Evi’ne getirildi.

Zavallı Hayvana Akıl Almaz İşkence!

Yalıkavak sokaklarda zincir sesini duyan ve dönüp bakan vatandaşlar, önce bir köpeğin zincirini kopartarak evinden kaçtığını düşündüler. Daha sonra yerde sürünen zincirin köpeğin patilerine sabitlendiğini gören duyarlı vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Çağrı Merkezini arayarak yardım talep ettiler. Çağrı Merkezi, ihbarı değerlendirerek Belediye Veterinerlik İşleri birimine aktardı.

Çok geçmeden Petbulance ekipleri ihbarı yapan vatandaşlarla buluşarak, işkence gören ve evini terkeden köpeği Bodrum Belediyesi Turgutreis Geçici Hayvan Bakımevi’ne tedavisi için götürdü. Burada veterinerler tarafından patilerinden zincirleri çıkartılarak dikiş ve pansumanı yapılan yasaklı ırk Dogo Argentina cinsi köpek sonrasında ömrünün tamamını geçireceği barınağına yerleştirildi.

Konuyla ilgili araştırma yapan emniyet ve zabıta birimleri, köpeğe bu işkenceyi yapan sahibini aramak üzere geniş çaplı bir araştırma başlattı.