Botun Dümen Arızası Varmış!

Bodrum’da 20 yaşındaki bir gencin yaşamını yitirdiği bot kazasında, botun dümeninin arızalı olduğu ve servis beklendiği öğrenildi. Kaza anı ise güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Botun Dümen Arızası Varmış!

Yalıkavak koyunda demirli bir teknede çalışan Ali Murat Şişman (20) ile Emir Balkaya (20) dün kıyıdan kumanya almak için lastik botla tekneden ayrılmış, arızalanan bottaki Şişman ve Balkaya, dengelerini kaybederek denize düşmüştü. Konrolsüz kalan botun çarpması sonucu ağır şekilde yaralanan ve başka bir botla kıyıya getirilen Balkaya, kaldırıldığı özel hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.

20 yaşındaki Emir Balkaya'nın yaşamını yitirdiği lastik bot kazasının, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi. Görüntülerde, açıkta hızla seyreden lastik botun, kendi etrafında birkaç kez döndükten sonra yine hızlı bir şekilde limana yönelmesi ve betona çarptıktan sonra devrilmesi yer alıyor.

DÜMEN ARIZASI VARMIŞ!..

Öte yandan lastik botun dümen tertibatında arıza olduğu ve kazanın bu arızadan kaynaklı olarak meydana geldiği ifade edildi. Kaza öncesinde arıza için servis beklediği de öğrenildi. 

Olayla ilgili gençlerin çalıştığı yatın kaptanının da ifadesi alındı. Yaşamını yitiren gencin cenazesinin ailesi tarafından İstanbul’a götürülerek defnedileceği bildirildi.