1 Haziran'a Hazırlanıyorlar...

Uzun süre kapalı kaldıktan sonra 1 Haziran itibariyle hizmet vermeye başlayacak kafe ve restoran gibi mekanlarda hazırlıklar hız kazandı.

1 Haziran'a Hazırlanıyorlar...

1 Haziran tarihi itibarıyla restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’da belirtilen mekanlar ve sahillerin açılma müjdesini vermesiyle birlikte, Bodrum’daki işletmeler de sabah saatlerinden itibaren hummalı bir çalışma içerisine girdi. 

Kimi işletmeler restoranlarını yıkarken, bazı işletmeler ise sosyal mesafe ölçümlerini yapmaya başladı. Su sporu aletleri denize indi. Mekanların menüleri yeniden hazırlanmaya başladı. 1 Haziran Pazartesi günü işletmelerin açılacak olması Bodrum esnafını sevindirdi. Sahil kenarında işletmeleri olan esnaf "Sayın Cumhurbaşkanımızın dün verdiği müjdeli haber tüm esnafı sevindirdi. Sosyal mesafeye uygun şekilde ayarlamalarımızı yapıyoruz. Sağlık Bakanlığının talimatlarına bire bir uyuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Çarşı Mahallesi’nde hizmet veren bir kafenin işletmecilerinden Hüseyin Sakıç da, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Temizliklerimize başladık. 1 Haziran’dan itibaren açılacağını duyduktan sonra yavaş yavaş başladık. Tedbirlerimizi alıyoruz, masalarımızın mesafelerini ona göre ayarlayacağız. İçerde klimamız var, onun dezenfeksiyonunu yaptıracağız” ifadelerini kullandı.

Uzun bir aranın ardından 1 Haziran pazartesi günü kapılarını yeni döneme açacak olan işletmelerin haftasonu yoğun bir çalışma içerisinde olacakları tahmin ediliyor.