12. BIOR’da Yarışlar Başladı

Bu yıl 12’incisi düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) başladı.

12. BIOR’da Yarışlar Başladı

Bodrum’da 13-17 Mart tarihleri arasında yapılacak 12. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları’na, 9 ülkeden yaklaşık 400 optimistçi katılıyor. Organizasyon, dün akşam tüm sporcuların katılımıyla düzenlenen kortej ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan kortejde bando ve bayraklar eşliğinde yürüyen minik yelkenciler unutulmaz dakikalar yaşadı. Yürüyüş sonunda minik yelkenciler gökyüzüne onlarca balon bıraktı. 

12. BIOR’da yarışlar, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Kulübü’nde bugün başladı. Yarış öncesi son hazırlıklarını yapan yelkenciler, daha sonra denize açıldı. Startın verilmesinin ardından küçük yelkenciler hem rüzgarla hem de dalgalarla mücadele etti. 

İpek Demir isimli yelkenci, Kent Haber’e yaptığı açıklamada hedefinin milli takıma girmek olduğunu ifade ederek şöyle dedi; 

“Antalya’dan katılıyorum, Akdeniz Yelken Kulübü’ndeyim. Yaklaşık 2,5 yıldır yelken yapıyorum. Bu yarıştaki hedefim bronz kategorisinde ilk 10’a girmek. Belki bir sonraki yarışlarda milli takıma girmeyi hedefliyorum ama şu an daha öğrenmeliyim.”

Bambinoda yarışan Rüzgar Şahin ile Çınar Ali Yaşa ise yarışın güze geçeceğini ve başarılı olacaklarına inandıklarını söylediler. İstanbul’dan gelen Ece Şerifoğlu ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı;

“Bu yarış için çok heyecanlıyım. Biraz korksam da burada olmak çok büyük mutluluk. Heyecan verici bir şey. Burada olduğumdan dolayı inanılmaz mutluyum. Keşke bütün arkadaşlarım buraya gelebilse.”

Esila Naz Uysal isimli minik yelkenci de kendisine güvendiğini ifade ederek şöyle konuştu;

“Dikili’den geliyorum. Bu yarışta güzel geçeceğini düşünüyorum. Zaten antrenmanlarımızı da yaptık çok güzel. O yüzden kendime çok güveniyorum. Bütün arkadaşlarıma da şans diliyorum.”

Yarışmalara gölde hazırlandıklarını söyleyen Ankara Yelken Kulübü Antrenörü Yamaç Tandırcıoğlu, şu ifadelere yer verdi;

“Biz Ankara’dan geliyoruz. Göl şartlarını burada denizlerde yarışmaya geliyoruz ama çok sıkı antrenmanlar yaptık. Güzel bir kış geçirdik. Dolayısıyla burada güzel mücadele vereceğimize inanıyoruz. Bugün havamız biraz düşük ama diğer günlerde güzel bir hava gösteriyor. Sporcularımın çok güzel yarışacağına eminim.”

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları, 17 Mart Pazar günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek.