26 GÜN SONRA ÖZGÜR...

Kanlı 15 Temmuz kalkışmasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Bodrum'da da Cumhuriyet...

26 GÜN SONRA ÖZGÜR...
Kanlı 15 Temmuz kalkışmasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Bodrum'da da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanarak Muğla E-Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulan Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz, 26 gün sonra özgür kaldı.

26 Temmuz tarihinde gözaltına alındıktan sonra 27 Temmuz tarihinde Bodrum Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ancak savcılığın itirazı üzerine Muğla 1. Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla 16 Ağustos 2016 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulan Dr. Oğuz Poyraz, önceki gün Bodrum Cumhuriyet Savcılığının verdiği mütalaa sonrasında Bodrum Sulh Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararla özgürlüğüne kavuştu. Mahkemenin kararının ardından Dr. Oğuz Poyraz
akşam saatlerinde cezaevinden tahliye oldu.

Cezaevi çıkışında eşi Asiye Poyraz, kızı, anne babası ve kardeşleri tarafından karşılanan Poyraz ve ailesi, mahkemenin kararıyla çifte bayram mutluluğu yaşadı.

Bugün işinin başına geçen Dr. Oğuz Poyraz gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Gün boyunca ziyarete gelen ve telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten dostlarıyla görüşen Poyraz, yaşadığı süreç boyunca adalete olan inanç ve güvenini hiç kaybetmediğini belirterek, gerçeklerin daha fazla mağduriyet yaşamadan görülmesinden dolayı mutlu olduğunu vurguladı.

Bu zorlu süreçte eşi Asiye Poyraz başta olmak üzere, ailesi, çalışma arkadaşları ile Kent Medya ailesini destekleriyle yalnız bırakmayan toplumun tüm kesiminden dostlarına teşekkür eden Poyraz, ülke genelinde devam eden soruşturmalar kapsamında binlerce kişinin cezaevlerinde olduğunu vurgulayarak, adalet sisteminin suçlu ve suçsuzları biran önce birbirinden ayırması ve masum kişilerin biran önce özgürlüklerine kavuşmasını dilediğini söyledi.