30 Bin 223 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Bodrum’da 2023–2024 Eğitim Öğretim Yılı, düzenlenen törenle başladı. İlçede, 30 bin 223 öğrenci ders başı yaptı.

30 Bin 223 Öğrenci Ders Başı Yaptı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde, Bodrum Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı.

Törene; Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

“Değerli Eğitim Yöneticisi ve öğretmen arkadaşlarım, biz öğretmeniz, hepimiz eğitim ve öğretim için biricik umudumuz çocuklarımızın bugünü ve geleceği, hedefimiz bilimin ışığında, elimizden gelen tüm çabayı verimli bir şekilde kullanmaktır. Öğrencilerimiz ve biz öğretmenler sevgi ve saygı gibiyiz. Hayata anne ve babalarının gözleri ile bakan çocuklarımız artık bize emanet, tıpkı bir çiçek gibi, bizlerde can suyu olacağız. Değerli, Anne babalar Çocuğunuza verilebileceğiniz en güzel şey ona odaklı ayırdığınız zamandır. Çocuklarınızın karınlarını ve zihinlerini doyurduğunuz kadar ruhlarını da beslemeliyiz. Çocukların nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır.

İzlediklerini ve gördüklerini taklit ederler. Çocuklarımız yağmura benzer, onları bir kaba koymaya çalışmayın. Toprak olalım. Sevgili biricik umudumuz çocuklarımız hayat her zaman sizlerin varlığı ile masumiyetini korur, bilgiyi öğrenmek keşfetmek için kulak verin, hayaller kurun, gerçeğe ulaşmak için sorgulayın, okuyarak hayata hazırlanın. Sevgimiz ve yeteneklerimizle biricik umudumuz çocuklarımıza güzellikler katacağımız bir eğitim öğretim yılı olması dileğiyle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, eğitim dünyamıza geçmişten bugüne emek veren tüm öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 2023- 2024 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.”

Bodrum’da bugün 30 bin 223 öğrenci ders başı yaptı.