İspanyol Öğretmenler Bodrum'da İdi...

İspanya'dan Bodrum'a gelen 3 misafir öğretmen, Erasmus Jobshadowing (İşbaşı Gözlem) faaliyeti kapsamında ilçedeki okulları ziyaret ederek okullar hakkında gözlemlerde bulundular.

İspanyol Öğretmenler Bodrum'da İdi...

İspanya'nın Pamplona şehrinden gelen Müzik ve Fen branşı öğretmenleri, hem alanlarıyla ilgili hem de diğer branşlarla ilgili gözlemler yaparak Türkiye'deki eğitim sistemi hakkında bilgiler aldılar ve kendi okullarını tanıttılar. Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi, Hüseyin Boyacı İlkokulu, TED Bodrum Koleji, Bodrum Anadolu Lisesi ve Nunchi Kids Club'a ziyarette bulunan öğretmenler, farklı yaş gruplarında yapılan çalışmaları inceleyerek rapor hazırlayacaklar. 

İlçenin önemli noktalarından Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro, Zeki Müren Müzesi'ni de ziyaret eden misafirler Bodrum hakkında fikir sahibi oldular. 

Öğretmenler ayrıca, Kumbahçe Meydanı'nda Mustafa Gülsiye Külcü Anaokulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104.yılına özel düzenlenen "104 Metre Boyama Şenliği"ne katıldılar. 

Ögretmenler, 5 günlük ziyaretin ardından ülkelerine dönüş yaptılar.