1 Ayda 30 Bin Hane Ziyareti Yapacaklar

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı, “30 Günde 30 Bin Hane Ziyareti” projesinin startını Bodrum’da düzenlenen toplantı ile verdi.

1 Ayda 30 Bin Hane Ziyareti Yapacaklar

Bodrum ilçe binasındaki toplantıya İl Başkanı Kadem Mete, İlçe Başkanı Osman Gökmen, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı. 

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, toplantının başında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ak Parti Muğla İl Başkanlığı nezaretinde 30 günde 30 bin haneyi ziyaret edeceğiz. Bu önemli projeyi Bodrum’dan başlatan sayın il başkanıma teşekkür ediyorum. Bu ziyaretler  çok önemli. Biz 2023 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu bilerekten ben ve teşkilatım üzerimize düşen hane ziyaretlerine tüm gruplarımızla birlikte başlıyoruz.”

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de uzun zamandır hazırlıklarını yaptıkları projenin startını Bodrum’dan verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu;

“30 günde 30 bin hane, 100 bin gönül projesiyle, ilçelerimizde ilçe başkanlarımızın nezdinde gerekli hazırlıklar yapıldı. Biz il yönetimi olarak bugün Bodrum’a misafir olduk. Bu ziyaretlerimizde hanelere giderek vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz. Daha önce esnaf ve sanayi bölgelerinde ziyaretlerimiz oldu. Şimdi de böyle hane ziyareti hedefimiz var. Rakam yüksek, 30 günde 30 bin hane. Ortalama 100 bin kişiyle temas halinde olacağız. Vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini, şikayetlerini dinleyeceğiz. Arada kimse olmadan birebir temas halinde olacağız. Daha önce bunun alıştırmasını, 15 günde 3 bin hane diye yapmıştık. Onu gerçekleştirdik, şimdi hedefi biraz daha büyüttük. 4’er kişilik, her grupta en az bir hanımefendi olmak koşuluyla, her ilçede 10’un üzerine timler oluşturarak 13 ilçede eşzamanlı yapılan bir teşkilat çalışması bu. Biz zaten ‘seçim bittiği gün yeni bir seçimin hazırlıklarına başlanır’ tabiriyle, üslubuyla zaten sürekli sahalardayız. Vatandaşlarımızla iç içeyiz. Şimdi böylesine geniş bir kampanya ile beraber vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz.”

Ziyaretlerde vatandaşın dertlerini dinleyeceklerini ifade eden İl Başkanı Kadem Mete, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz siyaset yapmayacağız, herhangi bir siyasi çalışma için gitmiyoruz. Sadece ziyarete gidiyoruz. Misafirleri olacağız. Dalında üzümü varsa bir parça üzümünden yiyeceğiz. Çayı varsa çayından bir yudum alacağız. Dertleşeceğiz, dertlerini dinleyeceğiz. Taleplerini dinleyeceğiz. Tabi ki eleştiriler olacak. Onları da göğüslemeye hazırız. Biz vatandaşın derdi olduğunda hep yanlarında olduk. Sitemleri varsa da onları alacağız. Biz şunun da bilincindeyiz, her şey dört dörtlük değil ama 20 yıl öncesine göre 100 yılda yapılamayacak şeyleri yapmışız. Cumhuriyet tarihimize baktığınız zaman ilk 80 yılla 20 yılı kıyasladığınız zaman çok ciddi bir fark var. Biz bunları başarmış bir partiyiz. Başardıklarımız, bunların daha iyilerini başarabileceğimizin ispatı.”

Ak Parti iktidarında Türkiye’nin çok daha farklı bir boyuta ulaştığından söz eden Mete, konuşmasını şu ifadelere tamamladı;

“Eskiden Milli Güvenlik Kurullarının birinci gündem maddesi maalesef irtica olurdu. Ben bunun böyle olduğuna inanmıyorum ama Türkiye’de her an böyle bir problem varmış gibi anlatılırdı. İkinci sorun da terördü. Günde 100 kaybımızın olduğu zamanlarda bile o hayali irtica en büyük sorundu. En büyük sorunlar diye bahsedilen bu iki sorunu hiç duymuyorsunuz. Ne Türkiye’de irtica diye biri bahsediyor, CHP dahil olmak üzere bunları gündemlerinden çıkardılar. Demek ki irtica problemini Ak Parti çözdü. Terör konusunda da Allah’a hamdolsun Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde birileri, kanun dışı bir örgüt, PKK’nın yol keserek kimlik sorduğu, insanları alıp dağa götürdüğü, racon kestiği dönemler tarih oldu. Türkiye artık çok daha fazla bir boyuta ulaştı.”