5 Gündür Suları Kesik!..

Bodrum’da altyapı çalışmaları sırasında şebeke suyunun kesilmesi nedeniyle 5 günden bu yana susuz kalan mahalle sakinleri yaşadıklarına tepki gösteriyor.

5 Gündür Suları Kesik!..

Muğla Büyükşehir Belediyesince Koyunbaba Mahallesi’nde yürütülen altyapı çalışmaları sırasında şebeke suyunun kesilince, bölge halkı 5 gündür susuz kaldı. MUSKİ ve altyapı çalışmasını yapan taşeron firmayı defalarca aramalarına rağmen sorunun giderilmediğini dile getiren mahalle sakinleri, kişisel temizliklerini yapabilmek için marketten damacana ile su aldıklarını söylüyor. 

Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini, "Altyapı çalışmaları esnasında yola büyük çukurlar açılıyor. Bu çukurlar kazılırken su boruları patlarsa çukurlar su doluyormuş, o zaman çalışamıyorlarmış. Bunun olmaması için yetki almışlar şebeke suyunu kesiyorlar. Bugün 5’inci gün oldu. 5 gündür şebeke suyu yok. Altyapı çalışmasının yapılması çok güzel ama ara ara suyumuzu versinler. Akşamları bari verseler çamaşırımızı, bulaşığımızı yıkasak, duş alsak. Onu da vermiyorlar. Elimizi yüzümüzü yıkamak için marketten damacana ile su alıyoruz. MUSKİ ve altyapı çalışmasını yapan taşeron firmayı defalarca aradık, sonuç yok. CİMER’e kadar yazdım” diye konuştu.