65 Yaş Üstü, İlk Gün Yasağa Uydu

İçişleri Bakanlığının son genelgesiyle sokağa çıkma yasağı getirdiği 65 yaş ve üstü yaşlılar ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların yasağa bugün itibariyle uydukları gözlendi. Sokaklarda denetim yapan kolluk kuvvetleri ve zabıta ekipleri dışarıdaki az sayıda yaşlı ve hastalara uyarılarda bulundu. Bodrum Belediyesi de sık sık anons yaptı.

65 Yaş Üstü, İlk Gün Yasağa Uydu

Tüm dünyada etkili olan ölümcül Covid-19 (Koronavirüs) salgını tedbirleri kapsamında önceki gece İçişleri Bakanlığının genelgesi ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile bağışıklık sistemi düşük kronik hastalıkları olan vatandaşların hem kendileri, hem de çevresindeki insanların sağlığı için sokağa çıkmaları yasaklandı.

Türkiye'nin değişik noktalarında yasağı dinlemeyen vatandaşların olduğu haberlerde gündeme gelirken, Bodrum'da ise Pazar günü olmasına rağmen alınan yasak doğrultusunda Kumbahçe Sahili ve Cumhuriyet Caddesi düne nazaran neredeyse bomboştu. Kumbahçe Plajında bir kaç olta balıkçısı dışında, çocuklarını hava almaya çıkaran aileler yer aldı. 

Tek tük de olsa yasağı hiçe sayan ya da durumdan haberdar olmayan az sayıdaki yaşlının ise banklarda oturarak güneşlendikleri gözlerden kaçmadı.

BELEDİYEDEN ANONSLU UYARI

Kolluk kuvvetleri ile zabıta ekipleri dışarıda gördükleri yaşlı ve hastaları uyardı. Belediye hoparlöründen sık sık yapılan anonslarda, virüs salgını kapsamında alınan kararların duyuruları yapıldı.

Öte yandan Yarımada genelinde kimi vatandaşların ise piknik yapmaya gittiği görüldü. Piknik için giden vatandaşların gözlerden ırak yerleri tercih ettikleri ifade edildi.