Aday Adaylarıyla Görüştüler...

CHP Genel Merkezi'nden gelen Seyit Torun başkanlığındaki seçim komisyonu üyeleri, Bodrum'da belediye başkan adayları ile birebir toplantı gerçekleştirdi.

Aday Adaylarıyla Görüştüler...

CHP Seçim komisyonu Üyesi Seyid Torun, Antalya Milletvekili Sururi̇ Çorabatır ve PM Üyesi Sinem Kırçiçek, sabah saatlerinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti. CHP heyeti, daha sonra CHP Bodrum İlçe Binası’na geçip, Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayı olan isimlerle birebir görüşme yaptı. 

Öğle saatlerine kadar süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Torun, şunları dile getirdi;

“Bugün, Muğla’da 3’üncü günümüz. İlk iki gün Muğlamızın diğer ilçelerini gezdik. Bugün de çalışmamızı bitirmek istiyoruz. Buradan Milas’a hareket edeceğiz ve çalışmalarımızı devam ettirmiş olacağız. 14 ve 28 Mayıs’taki genel seçimlerde istediğimiz sonucu alamadık ama bu vazgeçtiğimiz anlamına gelmez. Vazgeçmedik, kaybetmeyeceğiz. Biz gerekli değerlendirmeyi yaptık ve kurultayımız ile birlikte yeni bir sinerji yakaladık. İnanıyorum ki yakaladığımız bu sinerjiyi enerjiye dönüştürdüğümüzde, sahadan aldığımız bu birikimi partilimizin bu motivasyonunu yerel seçimlere aktardığımızda, 2019’da aldığımız başarının çok daha üzerine çıkacağız. Aday adayı arkadaşlarımızdan aldığımız güvenle, Bodrum’da aday kim olursa olsun oyumuzu en yüksek oranda arttıracağız ve Bodrum’da tekrar hep birlikte güzel günleri yakalayacağız.” dedi.

Bodrum’a bir aday tespiti için gelmediklerini vurgulayan Torun, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz, aday tespit komisyonu değiliz. Sadece aday adaylarımızı dinliyoruz, STK’ları dinliyoruz, örgütümüzün görüşlerini alıyoruz, saha bilgilerine ulaşıyoruz. Bütün bu bilgileri raporlaştırıp genel merkezimize sunacağız. Genel merkezimiz bu raporu değerlendirecek ve Bodrumumuzla ilgili yöntemi belirleyecek. Yani mevcut belediye başkanımızla devam mı edilecek? Devam etmeyecekse aday adayı arkadaşlarımızdan kimi tespit edecek, kimi değerlendirecek, bunun kararları oluşmuş olacak. Ben bugün Bodrumumuzda şunu gördüm, Bodrumumuz inanmış. Artık içinde bulunduğumuz bu karanlığı Bodrum güneşi gibi aydınlığa çevirmeye karar vermiş. Aday adaylarımız büyük bir örgütlülük içerisinde, büyük bir güven içerisinde. Aday kim olursa olsun çalışma iradesini ortaya koymuş. Bu irade Bodrum’da zaferi getirecek, bu irade Bodrum’un gelecekte çok daha güzel günler görmesini sağlayacak.” dedi.

Muhabir; Hamdi Yörür