AKUT BODRUM'DAN TOSUN'A ZİYARET

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun'u makamında, Arama Kurtarma Derneği (AKUT)...

AKUT BODRUM'DAN TOSUN'A ZİYARET
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun'u makamında, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibinin yeni lideri olan Sadettin Uslu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret etti.
AKUT Bodrum ekibinin çalışmaları hakkında bilgiler veren lider Uslu, 2 yıl önce kurulan ve başka bir bölgeye görevlendirilen Alp Emre Kököz'ün liderliğini yürüttüğü AKUT Bodrum Ekibi'nin arama kurtarma çalışmalarında 18 kişiye ulaştığını söyledi. Uslu sözlerini şöyle sürdürdü;
'' Bodrum Yarımadası ve çevre ilçelerde yaşanan olaylarda arazide mahsur kalan ve kayıp olan vatandaşlarımıza hizmet ettik. Bunun yanı sıra insanlarımıza yardımlarımızın dışında zor durumda olan bütün canlı hayvanlara da yardım ediyoruz. Ayrıca Türkiye genelinde meydana gelen doğal afetlerde de zor durumdaki vatandaşlarımıza da elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz.
Bölgedeki okullarda öğrencilere yönelik deprem anında ve diğer bazı konularda yapılması gerekenler ile ilgili bilgilendirme toplantıları yaptıklarını belirten Sadettin Uslu, Bugüne kadar 5 bin öğrenciye bilgilendirme sonrasında deprem el kitabı dağıtarak, deprem esnasında yapabilecekleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamaya çalıştık'' diyerek, üzücü olayların yaşanmaması temennisinde bulundu.
AKUT Bodrum Ekibinin yeni lideri Sadettin Uslu'ya ve yeni Yönetim Kurulu Üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, "AKUT'un Bodrum Yarımadası'ndaki yeri ve değerinin önemi tartışılamaz. Bodrum Arama ve Kurtarma Ekibi, Yarımada genelinde yaşanan en ufak olayda dahi her an vatandaşların yardımına koşarak, insan hayatına verilen önemi vurgulamaktadır." diyerek AKUT ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.