AKUT EKİBİNDEN KOCADON'A ZİYARET

Bodrum AKUT ekibi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek çalışmaları...

AKUT EKİBİNDEN KOCADON'A ZİYARET
Bodrum AKUT ekibi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve destek istedi.

AKUT Bodrum Lideri Saadettin Uslu ve diğer gönüllüler bugün Kocadon’u ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bugüne kadar yaklaşık 40’a yakın kurtarma çalışması yaptıklarını anlatan AKUT Bodrum Lideri Uslu, antrenman yapmak için ve bazı eksik araç ve gereçler için Kocadon’dan destek istedi.

Uslu ayrıca yaptıkları kurtarma operasyonlarının ve eğitim çalışmalarını kapsayan bir kitapçığı Kocadon’a verdi. Kocadon kitapçıkta yer alan kurtarma çalışmalarını dikkatle inceledi.

Önceki gün Milas’ta meydana gelen kayıp olayı ile ilgili AKUT’un derede arama yaptığını ancak aramalar sırasında kendilerinin bir bota ihtiyacı olduğunu ve bot olmadığı için derede yüzerek arama yaptıklarını hatırlatan Uslu, belediyeden destek istediklerini söyledi.

Kocadon ise, yaklaşık 5 bin lira değerinde olan bu botun alınması için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti. Kocadon, AKUT Bodrum ekibinin kurulmasında kendisinin de payı olduğunu anımsattı.

Ayrıca AKUT Bodrum Lideri Uslu, Bodrum’da bir çalışma yapmak istediklerini yapacakları bu çalışmanın hem büyükleri hem de küçükleri kapsayacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Yapacağımız bu eğitim çalışmaları insanların afetleri öğrenmesi için çok önemli. Bu eğitim çalışmalarına hem küçükler hem de büyükler gelebilir. Bodrum’da bir sokağı kapatarak bu çalışmaları yapabiliriz. İnsanlar ellerinde çayını kahvesini alarak bu çalışmaları inceleyebilir. Bu konuyla ilgili sizden ve muhtarlardan destek bekliyoruz” dedi.