ALİ ALGAN HAYATA TUTUNAMADI!..

Bodrum'da geçtiğimiz günlerde halasının oğlu olan 36 yaşındaki H.A.'nın taksiyle...

ALİ ALGAN HAYATA TUTUNAMADI!..
Bodrum'da geçtiğimiz günlerde halasının oğlu olan 36 yaşındaki H.A.'nın taksiyle çarptığı motosiklet sürücüsü 24 yaşındaki Ali Algan, dört günlük yaşam savaşını kaybetti. Gözaltına alınan ve serbest kalan H.A., bunun üzerine tekrar gözaltına alındı.

Bodrum Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü bünyesinde işçi olan, kısa bir süre önce nişanlandığı belirtilen Ali Algan, geçen 13 Mayıs akşamı, iş çıkışında Turgutreis Mahallesi'ndeki evine gitmek üzere 48 TB 947 plakalı motosikleti ile yola çıktı. Akçaalan Mahallesi'ne geldiğinde arkasındaki taksi Algan'a çarpıp, kaçtı. Çarpmanın şiddetiyle motosikletten savrularak 30 metre kadar sürüklenen Algan, kanlar içinde kaldı. Algan, yoldan geçen diğer araç sürücülerinin haber vermesi üzerine gelen 112 ambulansıyla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar bulunan Algan, dört gündür verdiği yaşam savaşını yitirdi. Kaza yerinden uzaklaşan 48 T 5763 plakalı taksinin şoförünün, yaralı Algan'ın halasının oğlu H.A. olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınan ve serbest kalan H.A., Algan'ın yaşamını yitirmesi üzerine takrar gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından H.A., adliyeye sevk edildi. Algan'ın bugün Turgutreis Camiinde kılınan namazının ardından Akçaalan Mezarlığı'nda toprağa veridi.

Halil A.'nın jandarmadaki ifadesinde, "O günden beri gözüme uyku girmiyor. Çok pişman ve üzgünüm. Keşke Ali'nin yerine ben ölseydim. Bu vicdan azabı bana en büyük ceza" dediği öğrenildi.

Ölen gencin akrabalarından Kemal Aydoğan ise "Bu nasıl akrabalıktır nasıl vicdandır' İki karaktersiz zevk alıp yarış yapacak diye gencecik ağabeyimizi kaybettik. 2 dakikalık zevk uğruna. Çarp ve kaç. Koca bir hayat bitti. Sen zevk alırken, koca bir aileye ateş düştü. Mekanı cennet olsun, melek gibi ağabeyimizi kaybettik" dedi.


Muhabir: Yaşar ANTER