DRAGON SERİSİ SONA ERDİ

Milta Bodrum Marina işbirliğiyle düzenlenen Dragon İlkbahar Serisinin 5. ve son...

DRAGON SERİSİ SONA ERDİ
Milta Bodrum Marina işbirliğiyle düzenlenen Dragon İlkbahar Serisinin 5. ve son yarışı 13-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.

10 Dragondan oluşan filo, serinin son ayağında, 3 gün boyunca rüzgar yönünün ve şiddetinin sabitlenmesini bekleyerek parkuru tavaf etti. 8 Yarışın planlandığı fakat 4 yarışın gerçekleştirilebildiği hafta sonunda, İlk gün için planlanan start saatinde rüzgar şiddetinin 23-24 knot’un altına düşmemesi ve dalga boyunun yüksek olması sebebiyle 16.25'de verilebildi. Günü tek yarışla kapatan Dragoncular Cumartesi daha çok yarış yapabilme umuduyla kara döndüler.

Cumartesi gününün sabahında rüzgarın 120 dereceden 15-17 knot arasında esmesi ile peşpeşe verilen 2 yarışın ardından 20 dereceden 2 knot kuvvetine dönmesi, filonun uzun süre parkurda beklemesine ve sonrasında günü sonlandırmasına sebep oldu.

Son uyarı işaretinin 14.30 olduğu Pazar gününde filo ilk start denemesini 14.08'de gerçekleştirdi. Sürekli değişkenlik gösteren rüzgar yönü, start düdüğünün hemen ardından ikinci bir düdükle filonun geri çağırılmasına sebep oldu. 14'21'de verilen ikinci start yarışçıların yağmur eşliğinde tamamlayabildiği son yarış oldu.

Akşam saatlerinde Marina Yacht Club’te gerçekleştirilen ödül töreninde Dragoncular hem Erol Kapkın Trofesi hem de Bayk Dragon İlkbahar Serisi Trofe ödülleriyle buluştular. Erol Kapkın Trofe birincisi olan Elif Teknesi ayrıca bir yıl süreyle kendilerinde kalacak Trofe kupasının da sahibi oldular.