ALİ MARDİN BODRUMSPOR ALTYAPISINI YETİŞTİRECEK

B.B.Bodrumspor'un eski kaptanı Ali Mardin, artık bundan sonra Bodrumspor altyapısını...

ALİ MARDİN BODRUMSPOR ALTYAPISINI YETİŞTİRECEK
B.B.Bodrumspor'un eski kaptanı Ali Mardin, artık bundan sonra Bodrumspor altyapısını yetiştirecek.

Bodrumspor'da yıllardır top koşturan takımın başarılı futbolcusu ve kaptanı Ali Mardin, artık altyapıya hizmet verecek. Yönetimin aldığı kararın ardından çalışmalara başlayan Mardin, B.B. Bodrumspor'un Gümbet dolgu alanındaki tesislerinde küçük futbolcularla çalışmalara başladı.

Konuyla ilgili bilgiler veren B.B. Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, ikinci dönemlerine girdiklerini ve bu yıllık dönemi değerlendirdiklerinde altyapıya biraz daha önem verme kararı aldıklarını söyledi.

Çalışmaları Bodrumspor'un eski kaptanı Ali Mardin ve altyapılardan sorumlu yönetici Hadi Türk ile birlikte sürdüreceklerini anlatan Karakaya, şunları söyledi:

"Bunun da ilk aşaması olarak bizim yıllarca kaptanlığımızı yapmış saha içinde mücadeleci ruhuyla ve saha dışında da karekteriyle herkese örnek olmuş, buradaki çocuklara da abilik edebilecek manevi olarak destek verebilecek ve kendilerinden önce iyi birey iyi insan ve iyi futbolcu olmaları yolunda çok katkıda bulunabilecek Ali Mardin eski kaptanımızı antrenörlüğe getirdik. Bundan sonra Bodrum'un altyapı koordinatörü Ali Mardin olacak. Onun yanına birde Muğla Üniversitesi'nden Akademisyen bir hocamız var. Aldığımızı kararlar doğrultusunda altyapıya ciddi önem vereceğiz. Bununla beraber 15 güne kadar Bodrumspor Store açıyoruz. oradaki malzemelerimizden A takımımız ne giydiyse bundan sonra altyapılarımızda onları giyecek. Artık bundan sonra Bodrumspor altyapısındaki gençler giyimleri ile sahaya geldiklerinde, görüntüleriyle, davranışlarıyla, Bodrum'a ve Bodrumspor'a layık bir şekilde olacak. Aldığımız kararların içinde yarımadadan da çocuklar topluyoruz. Konacık, Irtakent- Turgutreis, Yalıkavak gibi beldelerden yetenekli olan çocukları Bodrumspor altyapısına toplayıp daha rekabetçi, daha iyi takımlar kurma adına da adım atacağız. Bodrumlu velilere buradan seslenmek istiyorum. Çocuklarınızı yüzde yüz güvenerek Bodrumspor altyapısına yollayabilirsiniz. Buradan emin olun ki dört dörtlük bireyler, iyi bir insan, iyi futbolcular yetiştireceğiz. İlerleyen süreçte de çocukların giyimleri iyi olduktan sonra da sizlerle paylaşım yapacağız. A Takıma verdiğimiz önem kadar altyapıya da önem vereceğiz. Ali Mardin'e güvenimiz sonsuz. Bu gelişme Bodrum'a hayırlı olsun" dedi.

Ali Mardin ise, yıllarca Bodrumspor'un formasını giyerek hizmet ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Artık bundan sonra altyapı bazında çocukların yetişmesi için yönetim kurulumuz bize görev verdi. Bizde görevimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Bodrum Yarımadasındaki yetenekli gençlerimizi Bodrumspor bünyesine toplayıp şimdiye kadar A Takımda getirdiğimiz sesi bundan sonra da altyapı da getirmek istiyoruz. Bu yolda da çalışmalarımız sürüyor. Bodrumspor altyapısını istenilen düzeye getireceğiz" dedi.

Öte yandan çalışmalara çok sayıda altyapı futbolcularının ilgi gösterdiği ve Ali Mardin'in taktiklerini başarıyla yerine getirdikleri gözlendi.