ANA KUCAĞINDAN PEYGAMBER OCAĞINA...

Bu günlerde Bodrum otogarında farklı bir hareketlilik yaşanıyor. Yeni dönem acemi...

ANA KUCAĞINDAN PEYGAMBER OCAĞINA...
Bu günlerde Bodrum otogarında farklı bir hareketlilik yaşanıyor.

Yeni dönem acemi askerler birliklerine teslim olmak için grup grup Bodrum otogarından sevenleri tarafından uğurlanıyorlar. Gençler, davul zurna eşliğinde düğüne gider gibi asker ocağına, vatani görevlerini yerine getirmek için gidiyorlar.

Bir taraftan görevlerini bitirip terhis olan Erbaş ve Erler memleketlerine, ailelerine kavuşurken, diğer taraftan da görevi devralacak yeni mehmetçikler birliklerine doğru hareket ediyorlar. Tam da bu noktada nadir rastlanan bir durum Yalıçiftlik Beldesinde yaşayan Köse ailesinde yaşandı.

Ailenin evlatlarından biri sabah saatlerinde Amasya'da vatani görevini tamamladıktan sonra terhis olarak ailesine kavuşurken, küçük kardeşi ise akşam saatlerinde acemi eğitimi için İstanbul yolunu tuttu. Anne Hörü Köse ve baba Nazmi Köse ise yaşadıkları bu durumundan dolayı karmakarışık duygular içinde kaldılar.

Aynı gün içinde büyük oğlu Yunus Köse'yi karşılayan aile, akşam saatlerinde diğer evlatları Hüseyin Köse'yi vatani görevini yapması için uğurladılar. Kent Tv olarak bizlerde ailenin bu önemli gününde yanlarındaydık. Duygularını öğrenmek için mikrofon uzattığımız Yunus Köse şunları söyledi "daha bu gün geldim askerden ama kardeşim benim yerime gidiyor bayrak şimdi onda" dedi.

Acemi birliğine uğurlanan ve ancak bir kaç saat abisiyle hasret giderebilen Hüseyin Köse ise mutlu olduğunu, vatan için canını vermeye hazır olduğunu ve abisi ile uzaklarda da olsa kalplerinin her zaman beraber olduğunu dile getirdi.

Mutluluk ve hüznü bir arada yaşayan anne ve baba ise asker ocağına bir evlatlarını alıp, bir diğer evlatlarını verdiklerini, vatan için her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Kucaklarda "en büyük asker bizim asker" sloganlarıyla otobüslere bindirilen gençler, sevenlerinin dualarıyla vatan borçlarını ödemek için yola çıktılar.